Williams: wyjazd na tournee był dla mnie wspaniałym doświadczeniem

manutd.com Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Młody obrońca Manchesteru United, Ro-Shaun Williams, ma nadzieję, że jego udział w przedsezonowym torunee po USA razem z pierwszym zespołem klubu z Old Trafford, zaprocentuje dobrym przygotowaniem do nowego sezonu w barwach „Czerwonych Diabłów” do lat 23. 19-latek dodaje, że minione tygodnie były dla niego wspaniałym doświadczeniem.

– To było wspaniałe doświadczenie. Byliśmy przez całą dobę razem z pierwszą drużyną, uczyliśmy się od jej piłkarzy, trenowaliśmy z nimi. To naprawdę było dla nas coś dobrego – mówił Williams.

– Trenowałem już wcześniej z pierwszą drużyną, ale to sprowadza się do spraw czysto boiskowych, jednak jeżeli chodzi o kwestie pozaboiskowe, to spotkanie tak wielu naszych fanów, było czymś szalonym. Nawet, gdy przybywaliśmy do hotelu nocą, to grupa naszych kibiców zawsze czekała tam, aby zobaczyć piłkarzy swojej drużyny.

– Takie wyjazdy nie tylko uczą, ale także pozwalają lepiej poznać zawodników z pierwszego składu. W Aon Training Complex drużyny mają osobne szatnie, więc jedynie przychodzę tam i trenuje razem z resztą pierwszego zespołu, a teraz miałem przy tym okazję poznać wszystkich zawodników. To było dobre doświadczenie – dodał 19-latek

Oprócz samych treningów pod okiem Jose Mourinho, Williams otrzymał podczas tournee po USA także szansę gry w sparingu przeciwko Liverpoolowi. Pomimo wysokiej porażki „Czerwonych Diabłów”, młody angielski obrońca przyznaje, że wejście na boisko w tym spotkaniu, było dla niego fantastycznym przeżyciem.

– To było dla mnie fantastyczne przeżycie. Pomimo tego, że w momencie, w którym wchodziłem na boisku, wynik był już w zasadzie przesądzony, to miło było się na nim pojawić i rozkoszować się grą – dodał Williams.

Piłkarze Manchesteru United po meczu z Realem Madryt niemal od razu wsiedli w samolot i wrócili do Anglii. 19-letni Williams po wspólnej przygodzie z pierwszym zespołem wraca już do codziennych obowiązków i skupia się na dobrym starcie w lidze w kadrze „Czerwonych Diabłów” do lat 23.

Przeczytaj również:  "The Telegraph": Tom Huddlestone dołączy do zespołu U-21 Man Utd

– To był dla mnie dobry okres przygotowawczy, ponieważ wcześniej nie miałem okazji go przepracować z powodu różnego rodzaju kontuzji. To był tak naprawdę mój pierwszy pełny okres przygotowawczy, w którym uczestniczyłem, odkąd dołączyłem do klubu w wieku 16 lat – kontynuował Williams.

– Cieszę się więc, że mogłem przejść przez ten okres i teraz chcę już budować na tym swoją formę. Mam nadzieję, że będzie to dla mnie bardzo udany sezon z uwagi na przepracowany okres przygotowawczy i fakt, że wszystkie kontuzje mam już za sobą. Będę na siebie naciskał, aby to kontynuować – dodał.

Podopieczni Ricky’ego Sbragii po ubiegłorocznym spadku z ligi będą występować w drugiej dywizji rozgrywek Premier League 2. Pierwszy mecz kadry U-23 przypadnie na ten sam dzień, w którym swój sezon zainauguruje pierwszy zespół „Czerwonych Diabłów”, tj. na 10 sierpnia br., a przeciwnikiem dla Williamsa i jego kolegów będzie drugi zespół Fulham.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze