Mourinho: jeżeli jeszcze się nie wzmocnimy, to będzie dla nas trudny sezon

MUTV, Twitter Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jose Mourinho udzielając krótkiego wywiadu stacji MUTV przed towarzyskim pojedynkiem Manchesteru United z Bayernem Monachium przyznał, że jeżeli przed końcem okna transferowego nie uda się pozyskać „Czerwonym Diabłom” nikogo więcej, to może to być trudny sezon dla klubu z Old Trafford.

– Inne kluby, które będą konkurować z nami w lidze są naprawdę silne, mają fantastyczne składy. Tottenham, Chelsea, Manchester City, a także zespoły, który ogromnie zainwestowały w swój zespół, jak chociażby Liverpool, który kupił chyba wszystko i wszystkich. Jeżeli nie sprawimy, że nasz zespół będzie lepszy, to będzie dla nas trudny sezon – mówił Mourinho dla MUTV.

Posiłkując się doniesieniami mediów z ostatnich tygodni można wywnioskować, że główną pozycją, którą Jose Mourinho chciałby wzmocnić przed startem Premier League, jest środek defensywny. W tym kontekście wymienia się ostatnio najczęściej Toby’ego Alderweirelda, Harry’ego Maguire’a, a także obrońcę Bayernu Monachium, Jerome Boatenga. Przy okazji meczu w Monachium, Portugalczyk został zapytany o niemieckiego obrońcę, na co odpowiedział wymijająco:

– Moi przełożeni wiedzą już od dłuższego czasu, czego potrzebuję. Wiem, że starają się zrobić dla mnie najwięcej, co tylko są w stanie. Mamy jeszcze kilka dni, żeby zobaczyć co się wydarzy.

Mourinho odniósł się także do samego spotkania z Bayernem, które uważa za świetną okazję do sprawdzenia się przed startem nowego sezonu.

– Gra przeciwko Bayernowi to dla nas coś fantastycznego. To drużyna z ogromną jakością. Świetni piłkarze. Świetny zespół. Zabraliśmy ze sobą na to spotkanie doświadczony skład – dodał Portugalczyk.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze