Getty Images

Beznadziejny Manchester United kończy zmagania w przedsezonie porażką z Bayernem Monachium 0:1, nie dając tym samym swoim fanom zbyt wielu powodów do optymizmu przed zaczynającym się w piątek nowym sezonie.

Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że przedsezonowe tournee nie będzie miało żadnego przełożenia na ligowe potyczki. W związku z kończącym się już w czwartek letnim oknie transferowym, fani “Czerwonych Diabłów” mogą mieć powody do zaniepokojenia. Przynajmniej do czasu pełnego powrotu do formy zawodników, którzy do końca toczyli boje w rosyjskim mundialu.

W starciu z Bayernem, Manchester United miał poważne problemy z wymienieniem kilku podań, nie mówiąc o przeprowadzeniu jakiejś ciekawej ofensywnej akcji, nie marząc nawet o strzałach. Neuer mógłby wyjść w pewnym momencie ze stadionu i nic by nie uległo zmianie. Jedyne zagrożenie oglądaliśmy ze strony mistrzów Niemiec, którzy mimo braku kilku kluczowych zawodników, wyglądali całkiem solidnie.

David de Gea już w pierwszym kwadransie musiał się wyciągać między słupkami i pozostać czujnym już przez cały czas.

Taktyka Bayernu opierała się na wymienianiu wielu, baaardzo wielu podań i szukaniu luk w defensywie swoich rywali, co też paradoksalnie może zaskakiwać sposób w jaki strzelili jedynego gola. W 59. minucie Javi Martinez w polu karnym ustawił się między Anderem Herrerą i Marcusem Rashfordem i poczekał aż piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego odnajdzie go przed bramką. Anglik nie sięgnął futbolówki, a pomocnik Bayernu nie miał większych problemów ze swoim dużo niższym rodakiem i głową skierował piłkę do siatki.

W 87. minucie fantastyczne podanie penetrujące otrzymał Arjen Robben, który uciekł obrońcom i znalazł się z piłką przed Lee Grantem (zmienił Davida de Geę w 78. minucie). Holender w powietrzu trącił futbolówkę strzelając kolejnego gola, ale po chwili chorągiewka asystenta sędziego poszybowała w górę. Na szczęście podopiecznych Jose Mourinho, były zawodnik Chelsea znalazł się na pozycji spalonej.

Bayern Monachium – Manchester United 1:0 (0:0)
Bramka: Martinez 59′

Bayern: Neuer – Sule, Hummels, Thiago, Ribery, Martinez, Robben, Gnabry, Muller, Alaba, Kimmich.
Rezerwa: Lewandowski, Rafinha, Bernat, Boateng, Goretzka, Rudy, Ulreich, Coman, Mai, Zylla, Frantzke, Hoffmann.

Man Utd: De Gea – Darmian, Lindelof, Bailly, Shaw – Fred, Herrera, Pereira – Mata, Rashford, Alexis.
Rezerwa: Grant, Fosu-Mensah, Jones, Mitchell, Smalling, Tuanzebe, Garner, McTominay, Chong, Greenwood.