fulhamfc.com

Ostatnie godziny letniego okna transferowego dla klubów z Premier League przyniosły zmianę otoczenia dla Timothy’ego Fosu-Mensaha. 20-letni obrońca Manchesteru United najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w Fulham – poinformowała oficjalna strona internetowa klubu z Old Trafford.

Ubiegły sezon młody Holender również spędził na wypożyczeniu, ale w drużynie Crystal Palace, gdzie łącznie rozegrał 24 spotkania we wszystkich rozgrywkach, a swoją grą przekonał do siebie selekcjonera swojej seniorskiej kadry narodowej, w której od tego czasu wystąpił już trzykrotnie.

Po przedsezonowych przygotowaniach pod okiem Jose Mourinho, zdecydowano się, aby znów dać szansę 20-latkowi na regularne występy na poziomie Premier League. Tym razem padło na beniaminka Premier League, Fulham. Fosu-Mensah z tymczasowymi przenosinami do Londynu wiąże duże nadzieje.

– Mam dobre przeczucie co do tej drużyny. To niezły klub z niezłą historią. Fulham ma w składzie wielu dobrych piłkarzy, więc ten ruch jest dobry dla mojego dalszego rozwoju – mówił Holender.

– Rozmawiałem już z menedżerem tego klubu, co dodatkowo sprawiło, że czuję się dobrze ze swoim wyborem. Cieszę się, że tu jestem i chcę dzięki grze w tym klubie dalej się rozwijać – dodał.

Z tymczasowego pozyskania obrońcy Manchesteru United zadowolenia nie ukrywał także Tony Khan, syn właściciela Fulham, Shahida Khana.

– Jest mi niezmiernie mi ogłosić, że Fulham pozyskało z Manchesteru United na zasadzie rocznego wypożyczenia Timothy’ego Fosu-Mensaha. To utalentowany młody obrońca, który wyróżnia się swoją grą na wielu pozycjach. Jego pozyskanie wzmocni naszą silną i obiecującą drużynę, którą skompletowaliśmy, aby z powodzeniem rywalizować na poziomie Premier League – mówił Khan junior.

 

Dyskusja