Sky Sports

Menedżer Leicester City, Claude Puel, przyznał przed nadchodzącym meczem inauguracyjnym w Premier League przeciwko Manchesterowi United, że cieszy się, że udało mu się zatrzymać w klubie Harry’ego Maguire’a, który przez długi czas przymierzany był przez media do transferu na Old Trafford.

Menedżer „Lisów” przyznał co prawda, że Anglik uda się do Manchesteru, ale tylko po to, aby w najbliższy piątek przez kilka godzin uczestniczyć w pojedynku ligowym jego drużyny z „Czerwonymi Diabłami”.

–  Mogę potwierdzić, że Maguire przeniesie się do Manchesteru, ale tylko na kilka godzin piątkowego wieczoru. Jestem szczęśliwy, że udało się go zatrzymać, a także że pozostali z nami inni nasi najlepsi piłkarze. Chcę zatrzymać naszych najlepszych zawodników, aby podtrzymać wysokie ambicje w zespole – mówił Puel.

– Straciliśmy Riyada Mahreza, który był dla nas wartościowym piłkarzem, ale ważnym dla nas jest fakt, że udało się zatrzymać w klubie pozostałych naszych najlepszych zawodników, a przy tym dokonać kilku dobrych wzmocnień składu.

– Harry Maguire wrócił do nas z uśmiechem na twarzy. Jestem zadowolony z jego ogólnej postawy. Ma dobrą mentalność i dobrego ducha. Ważnym dla niego było pozostanie z nami i podtrzymanie silnego składu na nowy sezon. Cieszę się, że udało się go zatrzymać – dodał.

Puel zapytany przy tej okazji czy zespół z King Power Stadium skusiłby się jednak na sprzedaż Maguire’a, gdyby do klubu wpłynęła rekordowa jak na obrońcę oferta, przebijająca 75 mln funtów, jakie Liverpool zapłacił zeszłej zimy za Virgila van Dijka, odpowiedział:

– W ostatnim czasie przeprowadziliśmy bardzo owocną rozmowę z Harrym i prezesem klubu, w której doszliśmy do wniosku, że nie możemy zmieniać naszego składu zaraz przed pierwszym meczem i jednocześnie na chwilę przed rozpoczęciem sezonu. To dla nas niemożliwe. Musimy się przygotować na nadchodzący sezon, dysponując odpowiednimi możliwościami.

– Dla mnie ważnym było, aby upewnić Harry’ego, że wraca do drużyny, który posiada odpowiednią siłę i ambicje. Myślę więc, że podczas tegorocznego okna transferowego udowodniliśmy mu, że posiadamy odpowiednie dla dobrej drużyny cechy, dobrych piłkarzy oraz właściwy balans w składzie.

Dyskusja