manutd.com

Luke Shaw, jak sam twierdzi, ma za sobą najlepiej przepracowany okres przygotowawczy w swojej karierze, w związku z czym nie może się już doczekać startu nowego sezonu i występu w piątkowym meczu ligowym przeciwko Leicester City.

– To był bardzo trudny okres przygotowawczy, ale z którego wynieśliśmy dużo korzyści. Wiemy, do czego jesteśmy zdolni, dlatego też uważam, że wszyscy już teraz jedynie wyczekują wyjścia na boisko i ponownego cieszenia się z gry w Premier League – mówił Shaw.

– Kiedy rozegrasz kilka spotkań przedsezonowych, to po prostu chcesz już rozpocząć rozgrywki ligowe. Chcemy już grać w meczach o stawkę, które do nas nadciągają i chcemy osiągnąć coś dobrego w tym sezonie. Idziemy więc dalej i wyczekujemy już startu nowych rozgrywek.

– Wszyscy wiemy jak ważnym może być szybkie wejście w sezon. Chcemy od razu zdobyć trzy punkty. Patrząc na nasz terminarz na początku sezonu, chcemy zdobyć maksymalną liczbę punktów, a potem chcemy zdobywać kolejne punkty przez cały rok.

– Czuję, że w tym sezonie jesteśmy w stanie tego dokonać, że jesteśmy naprawdę silni. Wracają już do nas zawodnicy po dobrych występach na Mistrzostwach Świata, duch walki jest na wysokim poziomie, więc wszyscy wyczekują już startu rozgrywek. To może być dobry sezon dla United – dodał 23-letni Anglik.

Niemal wszyscy zawodnicy pierwszego składu “Czerwonych Diabłów” wrócili już do treningów z drużyną. W zasadzie na ten moment brakuje jedynie powrotu do Carrington Ashleya Younga. Shaw przy tej okazji twierdzi, że nie zdziwi się, jeżeli część zawodników, która dopiero niedawno wróciła z wakacji do klubu, weźmie czynny udział w najbliższym spotkaniu przeciwko Leicester City.

– Uważam, że mamy niesamowity i szeroki skład. Myślę, że każdy piłkarz wniesie na swój sposób jakość do tej drużyny. Do tego większość zawodników wróciła już do składu, więc nie będę zaskoczony, jeżeli zobaczę ich zaangażowanych w piątkowe spotkanie, ponieważ wszyscy chcą zagrać w pierwszym meczu sezonu i pomóc klubowi zacząć budować coś wyjątkowego w nadchodzących rozgrywkach – mówił dalej Shaw.

Shaw ma za sobą udany okres przygotowawczy, w którym wziął udział niemal w każdym sparingu rozgrywanym przez Manchester United. W związku z tym oczekuje się, że Anglik rozpocznie nadchodzący sezon w wyjściowym składzie. Sam zgłasza gotowość do gry.

– Czuję się naprawdę dobrze i jestem gotowy, aby rozpocząć piątkowy mecz w wyjściowym składzie. Jestem gotowy na nadchodzący sezon. Pod kątem rozegranych spotkań i spędzonych minut na boisku ten okres przygotowawczy był dla mnie do tej pory najlepszy – kontynuował Anglik.

– Wiem, że mogę być jeszcze lepszy, ale moim głównym celem było otrzymywanie minut na boisku. Czuję więc, że mam za sobą wystarczająco dużą liczbę rozegranych minut, aby czuć się świeżo i być gotowym na piątkowy mecz – dodał 23-latek.

Dyskusja