manutd.com

Juan Mata i Ander Herrera udzielając wspólnie wywiadu do najnowszego wydania magazynu Inside United przyznali, że są już w pełni skupieni na pierwszym oficjalnym meczu nadchodzącego sezonu, w którym to Manchester United podejmie na Old Trafford ekipę Leicester City.

Juan Mata w minionym sezonie zaangażowany był w 28 spotkań Manchesteru United w Premier Leauge. Hiszpan uważa, że ostatnie tygodnie pozwoliły nabrać mu i jego kolegom odpowiedniej kondycji fizycznej i teraz jest już gotowy na mecz z Leicester City.

– Obecnie myślę już tylko o dacie 10 sierpnia, godzina 20:00. W takich sytuacjach zawsze myślisz o przeciwniku, z którym będziesz grał. Zastanawiam się co zrobi Leicester w trakcie meczu, a także co zrobimy my, aby wygrać to spotkanie. Mam nadzieję,  że rozpoczniemy ten sezon w możliwie jak najlepszy sposób – mówił Mata.

– Oczywiście myśleliśmy w ostatnim czasie także o meczach dotyczących naszego przedsezonowego tournee, ale z tyłu naszych głów cały czas był obraz naszego pierwszego oficjalnego meczu w nowym sezonie Premier Leauge. Wyczekujemy go. Myślę, że ostatnie tygodnie pomogły nam nabrać lepszej kondycji fizycznej. Mam więc nadzieję, że będziemy gotowi na to spotkanie zarówno pod kątem fizycznym, jak i mentalnym, a także, że ominą nas kontuzje – dodał Hiszpan.

Z kolei Ander Herrera w ubiegłych rozgrywkach rozegrał 26 spotkań ligowych w barwach Manchesteru United. Zapytany o swoje ambicje na nadchodzący sezon, stwierdził krótko – wygrywanie każdego pojedynczego meczu.

– Kiedy drużynie idzie dobrze, to każdemu piłkarzowi w niej grającemu się powodzi. Dlatego też jedyną rzeczą, o której teraz myślę jest podjęcie próby zwyciężania w każdym meczu – mówił Herrera.

– Jednak tak długo, jak zawodnik daje z siebie wszystko dla drużyny i swoich kolegów z zespołu, tak długo fani takiego klubu są z niego zadowoleni. Właśnie to mam w swojej głowie. Chcę spróbować wygrać każdy kolejny mecz, więc nie myślę o długoterminowych celach. Jedynie o każdym kolejnym spotkaniu – dodał.

Podczas gdy wszyscy ludzie związani z klubem z Old Trafford i kibicujący wicemistrzom Anglii wyczekują już pierwszego piątkowego meczu Manchesteru United w nowym sezonie, Juan Mata przekazuje specjalne przesłanie dla fanów „Czerwonych Diabłów”:

– Dziękuję wam za całe wsparcie, jakie nam dajecie zarówno , gdy przeżywamy dobre momenty, ale przede wszystkim wtedy, gdy nie są to nasze najlepsze chwile. Jak zawsze będziemy się starać dać z siebie wszystko.

– Zdarza nam się, że czasami gramy lepiej, a innym razem gorzej, ale mówiąc w swoim imieniu, a także w imieniu moich kolegów z drużyny, mogę was zapewnić, że staramy się zostawić wszystko na boisku reprezentując ten klub.

– Staramy się sprawić, że będziecie dumni z drużyny, którą reprezentujemy. Osobiście czuję się dumny, że jestem częścią Manchesteru United, częścią „Czerwonych Diabłów”. Dziękuję wam wszystkim raz jeszcze za wsparcie. Mam nadzieję, że damy wam wiele powodów do radości w nadchodzących miesiącach.

Dyskusja