manutd.com

Jose Mourinho przyznał w jednym z ostatnich wywiadów dla MUTV, że wypożyczanie młodych zawodników w celu umożliwienia im regularnej gry na poziomie seniorskim jest niezwykle ważne dla ich rozwoju i nie ma tutaj znaczenia, czy klub, do którego się wybierają ma swoją siedzibę w Anglii czy też poza nią.

– Ci zawodnicy muszą regularnie grać. W ich przypadku to najważniejsza sprawa. Dobre wypożyczenie to takie, podczas którego zawodnik regularnie gra w piłkę. Czasami bywa jednak tak, że piłkarze i wspierające ich otoczenie popełniają błędy w sposobie dobierania klubu na wypożyczenie – mówił Mourinho.

– Powtarzam, tacy piłkarze po prostu muszą grać. Nie ma tutaj znaczenia czy dana drużyna gra o awans do wyższej ligi, czy też broni się przed spadkiem, gra w Anglii, czy też występuje poza nią. Ci zawodnicy muszą grać i to jest dla nich najważniejsze.

– Jeżeli mieliby udawać się na wypożyczenie tylko po to, żeby grać ogony, pojawiać się na boisku na kilka minut, przesiadywać na ławce czy być tylko członkiem pierwszego składu, to takie rzeczy równie dobrze mogą robić tutaj – dodał Portugalczyk.

Do tej pory „Czerwone Diabły” podczas zakończonego już dla kupujących w Premier League okna transferowego wypożyczyli sześciu młodych zawodników, którzy w ostatnim czasie ocierali się o pierwszą drużynę klubu z Old Trafford. Są to bramkarze Joel Pereira (wypożyczony do Vitorii Setubal) i Dean Henderson (Sheffield United), obrońcy Cameron Borthwick-Jackson (Scunthorpe United), Axel Tuanzebe (Aston Villa), Timothy Fosu-Mensah (Fulham) oraz pomocnik Matty Willock (St Mirren).

Dyskusja