U-18 Premier League: Manchester United – Derby County 3:3

Sebastian Słabosz

Dziś swoje rozgrywki ligowe w Under-18 Premier League North rozpoczęła także drużyna Manchesteru United do lat 18. Na początek sezonu podopieczni Neila Ryana, dla którego był to pierwszy mecz w tej roli, zremisowali w Carrington 3:3 z rówieśnikami z Derby County.

Wynik meczu otworzył znany już szerzej kibicom Manchesteru United, dzięki wyjazdowi z pierwszą drużyną „Czerwonych Diabłów” na tournee do USA, Mason Greenwood. Goście odpowiedzieli jednak jeszcze przed przerwą za sprawą Matthewsa.

Po przerwie na prowadzenie znów wyszła młoda drużyna Manchesteru United. Tym razem za sprawą bramki zdobytej po indywidualnej akcji przez obrońcę Brandona Williamsa. Jednak kilka minut później goście otrzymali rzut karny, który na bramkę zamienił Morgan Whittaker.

To jednak nie był koniec emocji w tym spotkaniu. Na 11 minut przed końcem po podaniu Largiego Ramazaniego po raz drugi w tym meczu dał znać o sobie Greenwood. Kiedy wydawało się, że Neil Ryan w swoim pierwszym meczu w roli menedżera kadry Manchesteru United do lat 18 zwycięży, wprowadzony w drugiej połowie na boisko Ben Hockenhull w doliczonym czasie gry nie trafił dobrze wślizgiem w piłkę we własnym polu karnym i Morgan Whittaker po raz kolejny nie pomylił się z jedenastu metrów.

Ostatecznie więc skończyło się wysokim remisem 3:3 na rozpoczęcie rozgrywek ligowych na szczeblu U-18

Manchester United U-18 – Derby U-18 3:3 (Greenwood 2, Williams – Matthews, Whittaker 2)

Skład Man Utd U-18: Carney – Puigmal (Hockenhull 67’), Laird, Bernard, Williams – McGhee (McGann 62,), Traore, Levitt – Elanga, Greenwood, Ramazani.

Niewykorzystane zmiany: Thompson, Neville, Helm.