afc.co.uk

Znany swego czasu z występów także w pierwszej drużynie Manchesteru United napastnik, James Wilson, został na najbliższy sezon wypożyczony z drużyny rezerw „Czerwonych Diabłów” do szkockiego Aberdeen FC – poinformował klub z Old Trafford za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej.

22-latek najbardziej zasłynął ze swojego debiutu w maju 2014 roku, w którym to strzelił 2 bramki w meczu ligowym przeciwko Hull City. W sezonie 2014/2015 Louis van Gaal na stałe włączył młodego Anglika do kadry pierwszego zespołu, jednak później liczne kontuzje znacząco spowolniły rozwój napastnika „Czerwonych Diabłów”.

Do tej pory Wilson wystąpił w 20 spotkaniach w seniorskich barwach klubu z Old Trafford, strzelając przy tym 4 bramki. Ostatnie występy Anglika przypadły na sezon 2015/2016. Od Jose Mourinho jak do tej pory nie otrzymał szansy gry.

Dla Wilsona przeprowadzka do Aberdeen to czwarte w karierze wypożyczenie. Wcześniej 22-latek przebywał tymczasowo m.in. w Brighton Hove & Albion, Derby County, a w drugiej połowie poprzedniego sezonu także w Sheffield United.

Dyskusja