„Daily Mail”: umowa z firmą Kohler warta 100 mln dolarów

Daily Mail sebekseba Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jack Gaughan oraz Mike Keegan z „Daily Mail” przyjrzeli się bliżej bieżącym sprawom związanym z Manchesterem United. Zdaniem dziennikarzy podpisana niedawno umowa z firmą Kohler na umieszczenie jej logo na lewych rękawach koszulek klubu z Old Trafford, przyniesie drużynie wicemistrzów Anglii przychody w wysokości 100 mln dolarów.

Manchester United ogłaszając niemal dokładnie miesiąc temu informacje o nawiązaniu współpracy z amerykańską firmą Kohler nie podawał żadnych więcej szczegółów na temat wartości czy też okresu trwania umowy, która została zawarta pomiędzy obiema markami. „Daily Mail” twierdzi jednak, że mowa tutaj o 5-letniej umowie wartej około 100 mln dolarów (nieco ponad 78 mln funtów), co oznacza dodatkowe roczne wpływy do budżetu klubu z Old Trafford na poziomie 20 mln dolarów (ok. 15,7 mln funtów).

„Daily Mail” odnosi się także do niedawno wywołanego w brytyjskich mediach tematu powołania w strukturach klubu z Old Trafford stanowiska dyrektora sportowego. Zdaniem Mike’a Keegana na ten moment faworytami do objęcia nowej funkcji są były bramkarz Manchesteru United a obecnie jeden z dyrektorów Ajaksu Amsterdam, Edwin van der Sar, a także dyrektor sportowy Romy, Monchi.

Rywale zza miedzy, a więc ekipa Manchesteru City, w której dyrektorem sportowym jest Txiki Begiristain, a także Liverpool, gdzie funkcję tę sprawuje Michael Edwards, są ponoć mocno zdziwieni, że klub z Old Trafford wciąż nie ma w swoich strukturach podobnego stanowiska.

Gazeta potwierdza jednak doniesienia, że ruch związany ze zmianą wewnętrznej struktury zarządczej w ekipie wicemistrzów Anglii nie będzie przeprowadzany dynamicznie, bowiem władze klubu z Old Trafford chcą mieć pewność, że postawiły na właściwego człowieka. Oczekuje się, że powołanie do życia funkcji dyrektora sportowego i tym samym przedstawienie osoby, która ją obejmie nastąpi przed końcem dopiero co rozpoczętego sezonu, tak aby osoba ta mogła już pracować podczas przyszłorocznego letniego okna transferowego.

„Daily Mail” potwierdza także doniesienia brytyjskich mediów na temat zbliżającego się ogłoszenia o przedłużeniu umowy z bramkarzem Manchesteru United, Davidem de Geą. Na jej mocy Hiszpan ma zostać najlepiej zarabiającym golkiperem występującym na Wyspach Brytyjskich, z tygodniówką rzędu 200 tysięcy funtów. Nowy kontrakt 27-latka z klubem z Old Trafford ma obowiązywać do połowy 2022 roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze