Lindelof: tego lata zebrałem wiele pozytywnych doświadczeń

manutd.com Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Victor Lindelof po udanych Mistrzostwach Świata w Rosji jest żądny kolejnych szans, w których będzie mógł zademonstrować swoje umiejętności. Po niezapomnianym okresie wakacyjnym, Szwed jest gotowy dać z siebie wszystko w stroju Manchesteru United.

W maju, krótko po zakończeniu Premier League, defensor Czerwonych Diabłów udał się do Szwecji, aby poślubić swoją narzeczoną Maję, jeszcze przed dołączeniem do finalnej kadry Trzech Koron przed mundialem. 24-letni obrońca zrobił dobre wrażenie, docierając wraz ze swoją ekipą do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Rosji, w którym musieli uznać wyższość Anglików [2-0 wygrała Anglia przyp. red.]. Lindelof postanowił podzielić się swoimi wrażeniami po turnieju.

– Czuję się świetnie. Miałem naprawdę dobre lato. Ożeniłem się, to fantastyczny moment w moim życiu, a później zagrałem na Mistrzostwach Świata. To było również znakomite doświadczenie, wspaniałe wydarzenie, w którym zawsze chciałem uczestniczyć.

– Ciężko to opisać. Od dziecka marzyłem, aby zagrać na mundialu. To największe wyróżnienie i największa impreza piłkarska – było naprawdę wyśmienicie. Grałem przeciwko wielu dobrym zawodnikom, wielu świetnym reprezentacjom, więc myślę, że mogłem się dzięki temu rozwinąć.

– Udało nam się awansować do ćwierćfinału. Nasi kibice z kraju byli pod wielkim wrażeniem, cieszyli się naszą grą, ale jako piłkarz zawsze chcę więcej, chcę odnosić największe sukcesy. Jestem wciąż trochę smutny, ale musimy być z siebie dumni – podsumował.

W pierwszym meczu nowego sezonu Premier League, Victor Lindelof rozegrał pełne 90 minut u boku Erica Bailly’ego. Obrońcy, na starcie rozgrywek zaprezentowali  się z dobrej strony, notując w tym spotkaniu kluczowe interwencje. Szwed, który w poprzednim sezonie zaliczył w barwach Czerwonych Diabłów 29 spotkań, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne było rozpoczęcie sezonu od zwycięstwa.

– Po solidnym wypoczynku, nareszcie mogłem wrócić. Jestem gotowy na to, co nadchodzi. Cieszę się z dobrego startu w naszym wykonaniu. Pozytywny akcent na początku sezonu zawsze dodaje pewności siebie, pozwala uwierzyć w siebie.

– To bardzo trudne mierzyć się z tyloma znakomitymi zespołami. Każdy mecz jest ważny i staramy się grać jak najlepiej, aby zwyciężać. Musimy pokazywać zwycięską mentalność w każdym pojedynku, w każdej chwili na boisku.  Trzeba być gotowym na sto procent, we wszystkim co robisz.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze