Getty Images

Legenda “Czerwonych Diabłów” – Ryan Giggs, jest zadowolony z faktu, że opaska kapitańska trafiła na ramię Paula Pogby. Jego zdaniem, potencjał Francuza jest tak ogromny, że bez wątpienia może być on jednym z generałów środka pomocy drużyny z Old Trafford – przez wiele lat.

Jose Mourinho podczas konferencji prasowej potwierdził, iż rolę kapitana po raz kolejny będzie pełnił mistrz świata z Rosji. Pogba wyprowadzi drużynę w niedzielnym spotkaniu przeciwko Brighton & Hove Albion.

Ryan Giggs uważa, że 25-latek powinien ponosić większą odpowiedzialność za grę zespołu. Opaska ma pomóc mu w byciu bardziej regularnym i konsekwentnym. Przed Pogbą stoi zadanie, aby udowodnić światu, że między nim a Mourinho, nie ma żadnego konfliktu.

– Uważam, że każdy zdaje sobie sprawę jaką jakością dysponuje Paul Pogba. Każdy powinien dostrzec, jak fantastyczny mundial udało mu się rozegrać. Po wygraniu takiego trofeum, musi wnieść więcej do zespołu.

– Z zewnątrz wygląda jak lider, ale jedyne czego w nim nie widzieliśmy to konsekwencji z jaką grali Roy Keane i Bryan Robson. Wielka odpowiedzialność w postaci opaski kapitańskiej pomoże mu utrzymać jego poziom.

– Kapitanowie, z którymi grałem mieli tę konsekwencję, dzięki której potrafili pomóc drużynie mimo złych dni. Nie mam wątpliwości, że wkrótce osiągnie ten poziom dla United i zostanie naprawdę topowym graczem – zakończył były kapitan “Czerwonych Diabłów”.

Dyskusja