manutd.com

Roy Keane będzie menedżerem i zarazem kapitanem zespołu legend Manchesteru United, który pod koniec września br. zmierzy się przeciwko drużynie złożonej z byłych zawodników szkockiego Celtiku i reprezentacji Irlandii, w ramach meczu w hołdzie zmarłemu w lutym br. Liamowi Millerowi.

Oprócz byłego kapitana „Czerwonych Diabłów” wśród legend klubu z Old Trafford swój udział w tym spotkaniu zadeklarowali m.in. Denis Irwin, Andy Cole, Ryan Giggs, Rio Ferdinand, Paul Scholes czy Gary Neville. W przeciwnej drużynie będzie można zobaczyć z kolei m.in. Robbiego Keane’a, Neila Lennona, Damiena Duffa, Paula Lamberta czy też Johna Hartsona.

Mecz odbędzie się 25 września na Pairc Ui Chaoimh w irlandzkim Cork, a obejrzy go 45-tysięczna widownia, która już zakupiła bilety na to wydarzenie. Spotkanie to będzie okazją, aby uczcić pamięcią m.in. byłego zawodnika Manchesteru United i Celtiku, Liama Millera, który w lutym br. zmarł po przegranej walce z rakiem w wieku zaledwie 36 lat.

Miller występował w barwach „Czerwonych Diabłów” w latach 2004-2006. W okresie tym rozegrał dla klubu z Old Trafford 22 spotkania, strzelając przy tym 2 bramki. Kolejnym przystankiem w karierze Irlandczyka, który reprezentował swój kraj 21 razy, był Sunderland.

Organizacją całego eventu zajmuje się Michael O’Flynn, który mieszka w Ovens po sąsiedzku z rodziną zmarłego Liama Millera. Przy tej okazji wspomina, jak spotkanie z legendarnym menedżerem Manchesteru United, sir Aleksem Fergusonem, zainspirowało go do realizacji pomysłu rozegrania meczu upamiętniającego irlandzkiego piłkarza.

– To John O’Shea przygotował pod to grunt, ponieważ wciąż ma dobre relacje z sir Aleksem Fergusonem. Umówiłem się więc z nim w Cheltenham. Rozmawialiśmy jednego dnia, a następnie kolejnego. Przekazał mi swój numer telefonu i od tamtego czasu pozostawał ze mną w stałym kontakcie, odrabiając przy tym swoją pracę domową – mówił O’Flynn.

– Jedne z pierwszych słów, jakie wówczas wypowiedział do mnie sir Alex brzmiały: „Zorganizujmy mecz!”. Manchester United zachował się w tej sprawie niesamowicie, włączając w to Eda Woodwarda, który zapewnił nam niezbędny personel do rozwiązania spraw logistycznych związanych z organizacją tego wydarzenia – dodał.

Wpływy z tego spotkania zostaną przeznaczone na pomoc żonie Liama Millera, Clare, a także ich trójce dzieci. Skorzysta na tym także Hospicjum Marymount w Cork.

POTWIERDZONE SKŁADY OBU ZESPOŁÓW:

Legendy Manchesteru United: Roy Keane, Ryan Giggs, Nicky Butt, Ronny Johnsen, Paul Scholes, Denis Irwin, David May, Louis Saha, Rio Ferdinand, Quinton Fortune, Andy Cole, Michael Clegg, Mikael Silvestre, Kevin Pilkington, Dion Dublin, Roy Carroll, Gary Neville, Alan Smith.

Legendy Celtiku/Reprezentacji Irlandii: David Forde, Stephen Carr, Kevin Kilbane, Richard Dunne, Kenny Cunningham, Keith Andrews, Kevin Doyle, Stephen McPhail, Andy Reid, Robbie Keane, Damien Duff, Lee Carsley, Colin Healy, Shaun Maloney, Paul Lambert, John Hartson, Neil Lennon, Stylian Petrov, Shane Supple.

Dyskusja