manutd.com

Alexis Sanchez udzielił krótkiego wywiadu dla Premier League, opowiadając m.in. o  swoich planach na ten sezon. Poruszył w nim także kwestię mentalności zwycięzców, która drzemie w podopiecznych Jose Mourinho oraz nastroju wokół drużyny.

O sezonie przygotowawczym:

– Czuję się wypoczęty, lekki, a co najważniejsze, całkowicie komfortowo. Czuję się coraz mocniejszy w każdym kolejnym spotkaniu. W treningu pracujemy ciągle nad jednym, może dwoma detalami, które mogą sprawić, że będziemy lepsi. Uważam, że muszę być w formie, aby walczyć o skład, tak samo jak moi koledzy – oni również potrzebują być w dobrej dyspozycji.

O celach w tym sezonie:

– Myślę, że Manchester United na światowej scenie jest jednym z największych klubów, razem z Realem Madryt i Barceloną. Rzecz w tym, że posiadają oni mentalność zwycięzców, z którą wychodzą na wszystkie spotkania i je po prostu wygrywają. Aby utrzymać się na szczycie, musisz chcieć wygrywać każdy mecz, każde trofeum i wyzwanie, do którego podchodzisz. My również tacy jesteśmy i musimy tacy pozostać.

O nastrojach wokół drużyny:

– Wszyscy dopiero wracamy do dobrej formy, każdy z nas jest na innym poziomie kondycyjnym. Z własnego doświadczenia wiem, jakie to cudowne przeżycie grać na Mistrzostwach Świata. Piłkarze, którzy byli na tegorocznym mundialu, nauczyli się tam wiele dobrego, co zaprocentuje w Manchesterze United. Gdy wszyscy już wrócą do swojej optymalnej dyspozycji, to będzie świetnie – podsumował.

 

Dyskusja