Clive Brunskill / Getty Images Europe

Jose Mourinho, menedżer Manchesteru United, odniósł się do nagranego przez Manchester City filmu dokumentalnego pod patronatem Amazon. Film nazywa się “All or Nothing” i zawiera momenty z rekordowego sezonu Manchesteru City. Niektóre fragmenty mocno zdenerwowały szkoleniowca “Czerwonych Diabłów”.

Podczas dokumentu Mourinho określono jako defensywnego menedżera. Narrator Ben Kinglsey odwołuje się w nim do taktyki realizowanej przez Portugalczyka, nazywając ją “parkowaniem autobusu”. Występuje również obrazek po derbowym zwycięstwie Manchesteru City na Old Trafford w zeszłym sezonie, w którym Guardiola wygłasza przemówienie do swoich piłkarzy o “zabiciu United”.

Jose Mourinho nie potwierdził, że oglądał każdy z ośmiu fragmentów filmu dokumentalnego, jednak został poproszony o ustosunkowanie się do niego w programie Sky Sports.

– Myślę, że możesz robić fantastyczne filmy, o ile podchodzisz do tego z szacunkiem do innych – przyznał Portugalczyk. – Nie możesz wykazywać się brakiem szacunku, kręcąc takie filmy. Możesz być bogatym klubem i kupować wszystkich najlepszych piłkarzy na świecie, ale klasy nie da się kupić. Pokazali to jasno, to było naprawdę oczywiste.

W pierwszym odcinku padły również słowa Kevina De Bruyne o historii, gdy przychodził do Chelsea pod opiekę Jose Mourinho.

– Miałem 20 lat, kiedy zdecydowałem się przejść do Chelsea. Otrzymałem swoją szansę w pierwszym zespole w kilku spotkaniach. Miałem wrażenie, że wszystko jest w porządku, gram dobrze i wygrywamy. Pewnego dnia to się po prostu skończyło.

Menedżer klubu z Old Trafford na te słowa belgijskiego pomocnika zdecydował się nie odpowiadać.

Dyskusja