U-18 Premier League: Liverpool – Manchester United 1:3

manutd.com Sebastian Słabosz

W 2.kolejce rozgrywek Under-18 Premier League North drużyna Manchesteru United do lat 18 mierzyła się na wyjeździe w derbowym pojedynku z rówieśnikami z Liverpoolu. Podopieczni Neila Ryana wygrali 3:1 po golach Di’Shona Bernarda, Masona Greenwooda i Jamesa Garnera. Obie ekipy kończyły mecz w dziesiątkę.

Na emocje w tym meczu zgromadzeni widzowie musieli poczekać do drugiej połowy. Wtedy to w 47 minucie “Czerwone Diabły” wykonywały rzut rożny. Po dośrodkowaniu Arnau Puigmala najwyżej do piłki wyskoczył obrońca Manchesteru United, Di’Shon Bernard, i skierował piłkę do bramki rywali, strzelając tym samym swojego pierwszego gola w karierze w rozgrywkach U-18 Premier League.

12 minut później było już 2:0 dla przyjezdnych. Świetną piłkę ze środka pola posłał James Garner do Brandona Williamsa, który z kolei uruchomił wbiegającego w pole karne Aliou Traore. 17-letni Francuz przytomnie wycofał jeszcze piłkę do nadbiegającego na 5 metr Masona Greenwooda i niezawodny napastnik ekipy prowadzonej przez Neila Ryana w takiej sytuacji nie mógł się pomylić.

Na 20 minut przed końcem spotkania Liverpool złapał kontakt z Manchesterem United za sprawą kapitana gospodarzy, Paula Glatzela, który dobrze wykorzystał zagranie w pole karne “Czerwonych Diabłów” i z bliskiej odległości posłał piłkę do bramki nad próbującym interweniować Aleksem Fojtickiem.

Zaledwie 2 minuty później “The Reds” grali w osłabieniu po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Abdi Sharif. “Czerwone Diabły” nie chciały być gorsze i po kolejnych kilku minutach stan liczebny w obu drużynach przebywających na boisku wyrównał się. Czerwoną kartkę otrzymał Brandon Williams po starciu z Neco Williamsem.

Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Neila Ryana, a konkretnie do Jamesa Garnera, który w 95 minucie zdecydował się na indywidualną akcję w polu karnym “The Reds”, po której to został sfaulowany. Sędzia odgwizdał rzut karny i sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość ekipie gospodarzy, ustalając tym samym wynik meczu na 3:1.

Po dwóch kolejkach zespół Manchesteru United do lat 18 ma na koncie 4 punkty (na inaugurację sezonu ligowego podopieczni Neila Ryana zremisowali na własnym terenie 3:3 z rówieśnikami Derby County). Następne spotkanie w ramach U-18 Premier League North młode “Czerwone Diabły” rozegrają w nadchodzący piątek, 24 sierpnia, na The Cliff Training Ground przeciwko drużynie Stoke City.

Liverpool U-18 – Manchester United U-18 1:3 (Glatzel 70′ – Bernard 47′, Greenwood 59′, Garner 90’+5′ karny)

Skład Man Utd U-18: Fojticek; Puigmal, Bernard, Laird, B.Williams; Elanga (McCann 84′), Garner, Traore, Ramazani (McGhee 65′); Levitt, Greenwood

Niewykorzystane zmiany: Carney, Hockenhall, Denham