Zwycięska inauguracja „Czerwonych Diablic”, Liverpool pokonany!

ManUtd.com Karol Ożóg

Kobieca drużyna Manchesteru United zwycięsko rozpoczęła swój sezon. Podopieczne Casey Stoney pokonały Liverpool 1:0.

W niedziele popołudnie miało miejsce ważne wydarzenie w historii Manchesteru United. Rzecz jasna nie chodzi o mecz „Czerwonych Diabłów” z Brighton, a spotkanie kobiecej drużyny, która rozegrała dziś swój pierwszy mecz po reaktywacji zespołu. „Diablice” w ramach 1. kolejki fazy grupowej rozgrywek The FA Continental Tyres League Cup na własnym stadionie pokonały Liverpool 1:0, a jedyną bramkę strzeliła Lizzie Arnot.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła ani większych emocji, ani też bramek. Do przerwy „Czerwone Diablice” stworzyły sobie jednak dwie dobry sytuacje bramkowe, których na bramki nie zamieniły Alex Greenwood oraz Jess Sigsworth. Obie zawodniczki posłały piłkę obok bramki. Zdecydowanie więcej emocji przyniosła nam druga połowa, jednak na bramkę musieliśmy poczekać niemalże do końca spotkania.

W końcówce meczu, dokładnie w 83′ minucie, lewym skrzydłem świetnie urwała się Alex Greenwood. Reprezentantka Anglii przytomnie rozegrała piłkę wzdłuż bramki, a tam w zamieszaniu najlepiej odnalazła się Lizzie Arnot. Dla kobiecej drużyny Manchesteru United był to pierwszy gol po reaktywacji drużyny.

W 2. kolejce tych rozgrywek piłkarki Manchesteru United zmierzą się z Reading. Spotkanie to odbędzie się 25 sierpnia i również zostanie rozegrane w Leigh Sports Village. Oprócz wspomnianych Reading i Liverpoolu, rywalkami „Czerwonych Diablic” w fazie grupowej tych rozgrywek będą także piłkarki Evertonu i Durnham.

Spotkania rozgrywane są w formule każdy z każdym, bez rewanżów (po dwa mecze na własnym boisku i dwa na wyjeździe), a do fazy pucharowej awansują dwie najlepsze ekipy z grupy.

Liverpool – Manchester United 0:1 (0:0)
(Arnot 83′)
Skład United: Chamberlain – Smith, Turner, Greenwood, Turner – Zelem, James, Arnot – Green, Sigsworth, Hanson