„ESPN”: MU przychyla się do opcji z dyrektorem technicznym zamiast sportowym

ESPN, beIN Sports Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz stacji ESPN, Mark Ogden, przekazał że według jego źródeł Manchester United skłania się bardziej do zatrudnienia przed końcem obecnego roku w swoich strukturach dyrektora technicznego, który byłby łącznikiem pomiędzy Jose Mourinho a zarządem klubu z Old Trafford, niż do opcji całkowitej przebudowy wewnętrznej struktury drużyny i powołania dyrektora sportowego.

Jose Mourinho podczas minionego letniego okna transferowego w Premier League krytycznie odnosił się do osób odpowiedzialnych za przeprowadzanie transferów w Manchesterze United i nie raz wykazywał przejawy frustracji w związku z tym, że na Old Trafford nie trafili zawodnicy, których chciał mieć w swoim zespole przed nowym sezonem.

Podczas, gdy wszyscy rywale „Czerwonych Diabłów” z tzw. TOP6 (tj. Manchester City, Liverpool, Chelsea, Tottenham i Arsenal) odeszli już od tradycyjnego sposobu zarządzania klubem, w którym to menedżer i dyrektor wykonawczy odpowiadali za ruchy na rynku transferowym, w Manchesterze United wciąż pozostała ta sama struktura, która utarła się w okresie 27-letniej, pełnej sukcesów erze sir Aleksa Fergusona.

Jednak kierownictwo klubu z Old Trafford, w tym przede wszystkim wiceprezes wykonawczy, Ed Woodward, spoglądając na przeciętne efekty rekrutacji piłkarzy po tym, jak w 2013 roku Ferguson odszedł klubu, dostrzegli potrzebę zmian w swoich strukturach zarządczych.

Niemniej mimo wcześniejszych medialnych doniesień dotyczących chęci powołania w klubie nowego stanowiska dyrektora sportowego i zatrudnienia osoby, która miałaby dużą swobodę działania i głównie odpowiadałaby za kupowanie i sprzedaż zawodników, „ESPN” podaje, że Ed Woodward i właściciele klubu, rodzina Glazerów, optują bardziej za utworzeniem funkcji dyrektora technicznego.

Zatrudniona na to stanowisko osoba miałaby raczej współpracować z Edem Woodwardem oraz Jose Mourinho w kwestii rekrutacji piłkarzy do klubu z Old Trafford niż samodzielnie działać w tym zakresie. Z uwagi na to, że Woodward ma także inne obowiązki niż tylko kwestie związane z transferami, dyrektor techniczny zapewniłby stały kontakt między menedżerem, a władzami klubu.

To właśnie brak stałego kontaktu (podczas przedsezonowego tournee po USA, raczej rzadki i jedynie telefoniczny) na linii Woodward-Mourinho miał najbardziej irytować porgualskiego szkoleniowca, który nie mógł nic wiążącego dowiedzieć się na temat postępów w negocjacjach dotyczących zakupu poszczególnych piłkarzy.

Nawet po bolesnej porażce “Czerwonych Diabłów” w meczu z Brighton Ed Woodward, wyraźnie niezadowolony z wyniku, co uchwyciły kamery podczas niedzielnego spotkania, miał w pośpiechu na chwilę wejść do szatni piłkarzy Manchesteru United i po krótkiej rozmowie wyjść pisząc wiadomość tekstową na swoim telefonie. Przy okazji minął się z Jose Mourinho, który w tym czasie udzielał pomeczowych wywiadów.

https://twitter.com/utdxtra/status/1031225368475258882

Oczekuje się, że zatrudnienie odpowiedniej osoby, która będzie w klubie pełniła funkcję dyrektora technicznego i tym samym znacząco poprawi komunikację na linii menedżer-zarząd klubu, nastąpi przed otwarciem styczniowego okna transferowego.

Ogden odniósł się przy okazji także do ostatnich spekulacji na temat potencjalnego zastąpienia Jose Mourinho Zinedine’em Zidane’em w niedalekiej przyszłości. Zdaniem dziennikarza „ESPN” nie ma na razie takiego tematu w klubie. Władze „Czerwonych Diabłów” w pełni wspierają swojego menedżera i wierzą, że może jeszcze odwrócić niekorzystną aurę wokół klubu i poprawić słabą grę oraz wyniki drużyny.

Tymczasem, mimo wielu zapewnień Jose Mourinho, że to kłamstwa, w mediach wciąż podnosi się temat przeciętnej atmosfery na Old Trafford na linii manedżer-piłkarze. Portugalczyk zapytany wprost przez dziennikarkę stacji beIN Sports czy atmosfera w drużynie jest zła, ponieważ takie sprawia wrażenie, skwitował to krótko w swoim stylu:

– Musisz być fantastyczna w swojej pracy, że obserwując mecz z  wysokości trybun, dostrzegasz takie kwestie jak chemia między piłkarzami.

https://twitter.com/utdxtra/status/1031549031195926528

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze