Danny Murphy: Tottenham powinien kupić Martiala

bwin, goal.com Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Poniedziałkowy mecz pomiędzy Manchesterem United a Tottenhamem Hotspur zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji, swój głos postanowił zabrać Danny Murphy, były pomocnik „Kogutów”. Odniósł się on do kwestii transferów obu klubów, sugerując swojemu byłemu zespołowi kupno jednego z piłkarzy „Czerwonych Diabłów” – Anthony’ego Martiala.

– Myślę, że Spurs powinni więcej inwestować w skład, aby wewnątrz zespołu była jakaś rywalizacja o miejsca w składzie. (…) Tottenham powinien spróbować kupić Zahę lub Martiala, zawodników posiadających przyspieszenie i umiejętność mijania obrońców. Najważniejsze jest jednak, aby zatrzymywali takich piłkarzy jak: Kane, Alli, Eriksen czy Alderweireld, co im się udało.

Anglik postanowił także porównać wzmocnienia „Czerwonych Diabłów” i „Kogutów” w formacji defensywnej. Do Tottenhamu rok temu trafił Davinson Sanchez, natomiast Jose Mourinho ściągnął w swoim pierwszym sezonie Erica Bailly’ego, a w kolejnym Victora Lindelofa.

– Davinson Sanchez był wyśmienitym zakupem, a wciąż może być coraz lepszy. To jeden z najlepszych obrońców ostatniego mundialu.

– Manchester United ma mnóstwo kłopotów na środku obrony i powinni teraz żałować, że kupili Lindelofa, gdy Tottenham zeszłego lata nabył Sancheza. Myślę, że z łatwością mógłby zastąpić też Lovrena w Liverpoolu. Trafił jednak do Tottenhamu, co wyszło im na dobre.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze