Media: Martial zostanie na Old Trafford i poczeka na rozwój wydarzeń ws. Mourinho

The Telegraph, MEN, The Mirror, Daily Mail, BBC Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak donosi James Ducker z „The Telegraph”, Anthony Martial jest gotowy poświęcić najbliższy czas w swojej karierze na odbudowanie swojej pozycji w Manchesterze United. Francuza zachęcić do tego miała postawa władz „Czerwonych Diabłów”, które rzekomo sprzeciwiły się latem jego sprzedaży, na co miał nalegać Jose Mourinho.

Portugalski szkoleniowiec miał ponoć nakłaniać władze klubu z Old Trafford do sprzedaży Martiala jeszcze przed końcem okna transferowego w innych europejskich ligach, co nastąpi w przyszłym tygodniu, aby zebrane w ten sposób fundusze ulokować w przyszłe wzmocnienia w innych formacjach swojej drużyny, w tym głównie dotyczące defensywy.

Menedżer „Czerwonych Diabłów” od dłuższego czasu nie jest przekonany do Anthony’go Martiala, a ich relacje miały pogorszyć się jeszcze bardziej po tym, jak Francuz został ukarany grzywną w postaci odebrania dwóch tygodniówek, gdy nie stawił się wystarczająco szybko z powrotem na przedsezonowych przygotowaniach, po narodzinach dziecka.

Tymczasem wiceprezes wykonawczy Manchesteru United, Ed Woodward, miał nie przystać na prośbę Jose Mourinho i zablokować ewentualny transfer Martiala, uważając, że Francuz ma wciąż wystarczająco duży potencjał, aby w niedalekiej przyszłości z sukcesami reprezentować klub z Old Trafford.

Władze „Czerwonych Diabłów” miały się także obawiać, że w przypadku wypuszczenia 22-latka do innego klubu, ten mógłby okazać się transferem „w dziesiątkę”. Mimo, że istnieje prawdopodobieństwo, że Martial nie znajdzie się w kadrze meczowej na poniedziałkowy mecz ligowy z Tottenhamem, Francuz ma być zachęcony do pozostania w klubie poprzez działań podejmowanych na jego korzyść ze strony władz Manchesteru United.

Tym samym Francuz planuje przeczekać jeszcze obecny sezon, aby zobaczyć jak potoczy się dalej sytuacja z Jose Mourinho i czy Portugalczyk dalej będzie prowadził klub z Old Trafford w kolejnych rozgrywkach. Dopiero wówczas ma podjąć decyzję na temat swojej przyszłości.

Sevilla, Chelsea i Tottenham to jedne z drużyn, które mają być zainteresowane pozyskaniem Martiala. Zdaniem „MEN”, ekipa „Kogutów” latem nawet złożyła oficjalne zapytanie Manchesterowi United w sprawie dostępności Francuza i – co ciekawe – także… Juana Maty. Oferty klubu z Londynu miały jednak zostać odrzucone.

Kontrakt Martiala z Manchesterem United jest ważny do końca czerwca przyszłego roku, ale posiada opcję automatycznego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy, z czego z pewnością władze z Old Trafford skorzystają, bo niezależnie od  tego jak dalej potoczy się sytuacja z 22-latkiem, na pewno nie będą chciały go w przyszłości oddawać bez kwoty odstępnego.

Pomimo tego, że władze United publicznie popierają Jose Mourinho i zarzekają się, że w klubie nie ma żadnych wewnętrznych konfliktów związanych z menedżerem, to od jakiegoś czasu wiadomo, że były szkoleniowiec Realu Madryt, Zinedine Zidane, ponoć przygląda się z boku całej sytuacji, ponieważ jest zainteresowany objęciem w niedalekiej przyszłości klubu z Old Trafford, jeżeli nadarzy się taka okazja.

Perspektywa ewentualnej przyszłej współpracy z legendarnych rodakiem ma stanowić dodatkowy argument zarówno dla Anthony’ego Martiala, jak i Paula Pogby, który także zdaniem mediów nie jest w najlepszych relacjach z Jose Mourinho, do pozostania na Old Trafford i wyczekiwania rozwoju sytuacji.

Dodatkowo o tym, że Anthony Martial na pewno pozostanie na Old  Trafford w tym sezonie ma świadczyć fakt przytaczany z kolei przez „The Mirror”, który informuje, że Francuz uzgodnił już warunki 12-miesięcznego wynajmu domu w Hale, położonego nieopodal ośrodka treningowego „Czerwonych Diabłów”, znajdującego się w Carrington.

Tymczasem z niedzielnych doniesień innych mediów, „Daily Mail” donosi, że w poniedziałkowym meczu przeciwko Tottenhamowi do gry powróci Antonio Valencia, który przejmie kapitańską opaskę po Paulu Pogbie, pełniącym tę funkcję w dwóch pierwszych meczach obecnego sezonu, w związku z leczoną od okresu przygotowawczego kontuzją Ekwadorczyka.

Z kolei Simon Stone z „BBC” przekazuje informacje dla wielbicieli koszulek Manchesteru United. Różowy, wyjazdowy trykot klubu z Old Trafford, ma pojawić się w sprzedaży w najbliższy wtorek.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze