Sekcja kobiet: Manchester United – Reading 0:2

manutd.com Sebastian Słabosz

Inauguracja rozgrywek FA Women’s League Cup na własnym boisku nie była już tak udana dla „Czerwonych Diablic”, jak pierwszy mecz sezonu, w którym podopieczne Casey Stoney wygrały z Liverpoolem 1:0. Tym razem reprezentantkom Manchesteru United nie udało się pokazać wyższości nad bardziej doświadczoną drużyną Reading, w związku z czym przegrały to spotkanie 0:2.

Obie ekipy pozostawiły niezmienione składy na to spotkanie w porównaniu do swoich pierwszych, zwycięskich meczów w tych rozgrywkach. Pierwszą bramkę dla przyjezdnych zdobyła w 56 minucie Brooke Chaplen, która skutecznie dobiła strzał Gemmy Davison obroniony chwilę wcześniej przez Siobhanę Chamberlain.

Niespełna 10 minut później drużyna gości grała już w dziesiątkę po tym jak za faul na Kirsty Hanson drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymała Molly Bartrip. Jednak mimo podejmowanych prób wyrównania stanu meczu, ostatnie słowo należało do przyjezdnych, kiedy to w doliczonym czasie gry Gemma Davison podwyższyła na 2:0 po nieudanym zagraniu „Czerwonych Diablic” z rzutu rożnego, na który cała drużyna udała się w pole karne przeciwniczek i nadziała się na kontrę.

Po dwóch meczach rozgrywek FA Women’s League Cup „Czerwone Diablice” zajmują 2. miejsce i mają na koncie 3 punkty w 2 meczach. Z fazy grupowej do dalszego etapu wychodzą dwie najlepsze drużyny. Podopieczne Casey Stoney mają jeszcze do rozegrania pojedynki z Evertonem i Durham.

Inauguracyjny mecz kobiet Manchesteru United na Leigh Sports Village, po 13 latach absencji, obejrzało 4 835 fanów. Teraz Casey Stoney i spółkę czeka przerwa reprezentacyjna, a po niej 9 września br. nastąpi inauguracja rozgrywek ligowych w FA Women’s Championship (odpowiednik zaplecza Championship w męskiej sekcji), w której to żeńska drużyna Manchesteru United zmierzy się na wyjeździe z Aston Villą. Warto też zauważyć, że ekipa Reading, z którą w sobotę mierzyły się „Czerwone Diablice”, gra w angielskiej ekstraklasie kobiecej.

Manchester United – Reading 0:2 (Chaplen 56’, Davison 90’+3’)

Czerwona kartka: Bartrip 63′ (Reading)

Skład Manchesteru United: Chamberlain – Smith, A. Turner, M. Turner, Greenwood – Green (Palmer 61’), Zelem, James, Arnot (Toone 83’) – Sigsworth, Hanson (Galton 67’)
Niewykorzystane zmiany: Bentley, Harris, Devlin, Roberts