CFS

Manchester United wraz z firmą Adidas zaprezentował ostatni trykot, w których na boisko wybiegnie drużyna z Old Trafford. Tak jak przewidywano wcześniej, koszulki będą różowe. Taki kolor został użyty pierwszy raz w historii klubu.

Koszulka

We wtorek, czyli w dzień po meczu z Tottenhamem Hotspur, miała się odbyć oficjalna prezentacja wyjazdowego trykotu na trwający sezon. Fatalny wynik zmienił plany i zamiast prezentacji koszulki na zawodnikach, tak jak to zawsze miało miejsce, klub zdecydował się na bardzo skromne rozwiązanie.

Humory nie dopisują kibicom, ponieważ ich zespół odniósł dwie porażki z rzędu. Z tego powodu prezentacja koszulki z roześmianymi na zdjęciach piłkarzami mogłaby się okazać strzałem w kolano, gdyż fani z pewnością zarzuciliby klubowi po raz kolejny, aby skupić się na sprawach czysto piłkarskich. W związku z tym, klub na swoim profilu opublikował tylko jedno zdjęcie nowego trykotu, które prezentujemy poniżej.

I to byłoby na tyle z… prezentacji. Jedyna informacja, jakiej jeszcze udzielono, to data wprowadzenia wyjazdowego stroju do sprzedaży – będzie to 13 września. Wydaje się, że w obecnej sytuacji, gdzie wiele mówi się o złej atmosferze w klubie, tak skromna prezentacja była najlepszą z możliwych decyzji.

Z drugiej strony, kibice mogą czuć mały niedosyt, gdyż ciężko z powyższego zdjęcia przyjrzeć się jakimkolwiek szczegółom. Na to zaradził jednak jeden z brytyjskich sklepów, który współpracuje z Juanem Matą, Classic Football Shirts. Anglicy na swoim fanpage opublikowali kilka zdjęć koszulki, na których można się jej dokładniej przyjrzeć.

Spodenki

Bardzo kontrowersyjną kwestią jest dobór spodenek jako podstawowych dla wyjazdowej koszulki. Domyślnie mają być czarne, a nie tak jak się spodziewano, w kolorze koszulki. Jakie to pociąga za sobą konsekwencje?

Spodenki domowe -> czarne

Spodenki wyjazdowe -> czarne

Spodenki alternatywne -> granatowe

W związku z powyższym, Manchester United nie posiada tak zwanego “stroju jasnego”, który ma być zamiennikiem “stroju ciemnego”, bo takim właśnie jest strój domowy. Posiadanie stroju jasnego i ciemnego z zasady ma umożliwiać rozegranie meczu pomiędzy dwoma drużynami w taki sposób, aby były od siebie bez problemu rozróżniane, nie tylko przez sędziów, ale również kibiców.

W klubie dojdzie więc do niezwykle rzadkiej sytuacji, w której prawdopodobnie każda z trzech koszulek będzie musiała mieć alternatywę w postaci innego koloru spodenek. Do tej pory wiadomo, że zamiennikami dla stroju domowego i alternatywnego w tym sezonie są spodenki białe. W przypadku stroju wyjazdowego będą to spodenki różowe w kolorze koszulki lub także białe.

Kibice będą mogli zakupić stroje tylko w podstawowej konfiguracji, tak więc różowa koszulka dostępna będzie tylko z czarnymi spodenkami. Wyprodukowane zamienniki kolorystyczne dostępne będą tylko dla piłkarzy, a przynajmniej tak będzie w wersji meczowej. Przykład jaki mogę podać to spodenki z sezonu 2008/09, gdyż takowe posiadam:

Powyższe spodenki użyte były w zamian za spodenki w kolorze niebieskim. Nigdy nie były dostępne w sprzedaży. Niestety, nie okazały się one szczęśliwe, ponieważ Manchester United przegrał oba z meczów w których były noszone. Najpierw “Czerwone Diabły” uległy Liverpoolowi 1:2, a później przegrały finał Ligi Mistrzów 0:2 z Barceloną.

Podsumowanie

Nowy wyjazdowy strój niesie za sobą sporo kontrowersji. Różowy kolor, kolejne ciemne (czarne) spodenki, brak stroju jasnego w podstawowej konfiguracji i na koniec bardzo skromna prezentacja. Z pewnością na klub w danej chwili trzeba patrzeć w “różowych okularach”, ale czy różowa koszulka w tym pomoże?

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Dyskusja