„The Times”: Anthony Martial bliski podpisania nowej, 5-letniej umowy

The Times, RMC Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak donosi Paul Hirst z „The Times” Anthony Martial rozważa podpisanie nowego, długoterminowego kontraktu z Manchesterem United. Francuz ponoć wierzy, że może przetrwać pobyt Jose Mourinho na Old Trafford. Relacje obu panów od dłuższego czasu nie układają się najlepiej.

„The Times” podaje, że władze „Czerwonych Diabłów” zaoferowały 22-latkowi nową, 5-letnią umowę i wierzą, że Francuz złoży niebawem pod nią swój podpis, pomimo tego że Jose Mourinho niechętnie zapatruje się na dalszą współpracę ze swoim zawodnikiem.

Sprawa nowego kontraktu Anthony’ego Martiala ma być kolejnym dowodem na to, że pomiędzy menedżerem klubu Old Trafford a władzami wicemistrzów Anglii istnieją momentami spore różnice poglądowe. Portugalczyk ponoć chciał latem pozbyć się Francuza i za zarobione pieniądze zainwestować w innych zawodników, ale o sprzedaży 22-latka jego przełożeni nie chcieli słyszeć.

Ed Woodward ma widzieć w Martialu potencjał na skalę światowego piłkarskiego topu i chce za wszelką cenę zatrzymać Francuza w klubie. Tymczasem 22-latek w ostatnim meczu ligowym przeciwko Tottenhamowi nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych. Jak podawały wówczas francuskie media (w tym głównie radio „RMC”) zawodnik miał nawet nie usłyszeć powodu, dla którego został pozostawiony poza kadrą meczową. To samo radio podało też, że w ostatnim czasie Manchester United odrzucił oferty Milanu i Atletico Madryt za francuskiego skrzydłowego.

Obecna umowa Martiala wygasa z końcem czerwca przyszłego roku, ale posiada opcję przedłużenia o kolejne 12 miesiecy.

Brytyjski dziennik przygląda się także sytuacji związanejO z samym Jose Mourinho. Władze klubu z Old Trafford wciąż wspierają Portugalczyka w jego działaniach, pomimo dwóch porażek w trzech spotkaniach ligowych na starcie nowego sezonu, ale w przypadku kolejnego niepowodzenia w najbliższym meczu przeciwko Burnley, mają usiąść do stołu i poważnie przedyskutować temat dalszej współpracy z 55-latkiem.

„The Times” podaje także, że w niedzielnym pojedynku na Turf Moor możemy ponownie obejrzeć odmienne zestawienie formacji obronnej Manchesteru United. Do pełnych treningów powrócił Marcos Rojo, który był ponoć bliski opuszczenia latem klubu z Old Trafford, więc niewykluczone, że Argentyńczyk zagra w środku obrony „Czerwonych Diabłów” przeciwko podopiecznym Seana Dyche’a.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze