Mourinho liczy na dobre wieści ws. nowego kontraktu Davida de Gei

Daily Mail Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Od pewnego czasu brytyjskie media donoszą o zbliżającej się nowej umowie dla golkipera Manchesteru United, Davida de Gei. Choć ostatnio temat miał trochę zwolnić z uwagi na wymagania finansowe Hiszpana, który chciałby otrzymać znaczącą podwyżkę i zbliżyć się do poziomu zarobków najlepiej opłacanych w klubie z Old Trafford Alexisa Sancheza oraz Paula Pogby (mówi się o skoku z obecnych 200 tys. funtów tygodniowo na 350 tys. funtów tygodniowo), to Jose Mourinho wierzy, że niebawem klub będzie mógł ogłosić dobrą nowinę w tej sprawie.

– Nie biorę udziału w procesie rozmów na temat nowych umów dla naszych piłkarzy, a także w negocjacjach z ich agentami. Nigdy tego nie robiłem, a ponadto zwyczajnie tego nie lubię – mówił Mourinho.

– Poza tym byłbym złym negocjatorem dla klubu, ponieważ wszystko oddałbym moim piłkarzom! Dlatego też nie biorę w tym udziału. Wiem jedynie, że toczą się obecnie rozmowy [w sprawie nowego kontraktu dla Davida de Gei] i mam nadzieję, że raczej prędzej niż później będziemy mogli wam przekazać w tej sprawie dobre wieści – dodał Portugalczyk.

Nowy kontrakt czeka także na Anthony’ego Martiala, co Mourinho potwierdził na konferencji prasowej przed meczem z Burnley. Francuz najprawdopodobniej także otrzyma podwyżkę, choć nie aż tak pokaźną jak ta, którą zapewne wynegocjuje hiszpański golkiper.

Zdaniem „Daily Mail”, obecnie piątka najlepiej zarabiających zawodników grających dla Manchesteru United prezentuje się następująco:

  1. Alexis Sanchez – 450 tysięcy funtów tygodniowo (netto),
  2. Paul Pogba – 260 tysięcy funtów tygodniowo,
  3. Romelu Lukaku – 220 tysięcy funtów tygodniowo,
  4. David de Gea – 200 tysięcy funtów tygodniowo,
  5. Juan Mata – 145 tysięcy funtów tygodniowo.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze