Jan Kruger / Getty Images Europe

Menedżer Manchesteru United, Jose Mourinho, został skazany przez hiszpański sąd na rok więzienia w zawieszeniu, w związku z dwoma przestępstwami podatkowymi, jakich miał dopuścić się będąc jeszcze menedżerem Realu Madryt.

Jak podaje madrycki dziennik „El Mundo” zarzucane Portugalczykowi czyny unikania płacenia podatków w Hiszpanii dotyczyły lat 2011-2012, kiedy to 55-latek ukrył przed tamtejszym fiskusem 3,3 miliony euro dotyczące zarobków z praw do wizerunku.

Mourinho miał przyznać się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddać się karze. Tę hiszpański sąd ustalił na rok więzienia w zawieszeniu oraz wyznaczył Portugalczykowi do zapłaty 1,98 miliona euro.

Sprawa niepłacenia podatków wynikających z zarobków z praw do wizerunku, a co za tym idzie wytaczania kolejnych procesów sądowych w Hiszpanii,  jest ostatnio dość powszechnym zjawiskiem. Wcześniej nawet surowsze wyroki i wyższe kary finansowe usłyszeli m.in. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo (co miało być jednym z głównych powodów letniej przeprowadzki Portugalczyka z Realu Madryt do Juventusu) czy też Alexis Sanchez z czasów gry dla Barcelony, przez co Chilijczyk miał w lipcu pewne problemy z wylotem do USA na przedsezonowe tournee „Czerwonych Diabłów”.

Dyskusja