Schmeichel: Pogba po mundialu potrzebuje czasu

talksport Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Były bramkarz Manchesteru United, Peter Schmeichel stanął w obronie Paula Pogby, który mimo strzelonych dwóch bramek, nie zachwyca formą. Zdaniem duńskiej legendy, powrót do optymalnej dyspozycji zajmie Francuzowi trochę więcej czasu, ze względu na lato pełne wrażeń.

– Paul wrócił z Mistrzostw Świata jako zwycięzca, wrócił bardzo wcześnie i może być mu naprawdę ciężko.

– Zdaję sobie sprawę, że nigdy nie dotarłem do takiego finału, ale gdy dochodziłem do ćwierćfinałów, a potem wracałem, byłem lekko nieobecny, wakacyjny. Po grze na wysokim poziomie, spotykasz się później z takowym stanem i dojście do sprawności zajmuje około trzy, cztery tygodnie, a potem mija.

– Jesteś kompletnie wypompowany, a żeby wrócić do poprzedniej dyspozycji, potrzebujesz czasu. Nieszczęśliwie dla piłkarzy, piłkarski kalendarz nie zakłada zbyt długiej przerwy, nawet jeżeli docierasz do finału mundialu.

– W późniejszym etapie sezonu, tacy piłkarze potrzebują złapać trochę oddechu – wiem, że to trudne. Myślisz o czymś innym, patrzysz na jedenaście miesięcy, które na ciebie czekają i uważasz, że to najbardziej strome góry. Zdajesz sobie sprawę, że potrzebujesz się od tego odciąć chociaż na chwilę. Mam nadzieję, że Paul sobie poradzi – zakończył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze