Młode „Diabły” strzelają w reprezentacjach

thefa.com Sebastian Słabosz

Mason Greenwood oraz Angel Gomes wpisali się na listę strzelców w swoich meczach młodzieżowych reprezentacji Anglii, które zostały rozegrane w środę.

16-letni Greenwood (na zdjęciu) imponował formą strzelecką w ubiegłym sezonie i robi to samo w obecnych rozgrywkach. Wystarczy tylko wspomnieć, że statystyki młodego napastnika wskazują, że strzela bramkę w rozgrywkach Under-18 Premier League średnio co 60 minut.

Swoją strzelecką formę Greenwood przekłada także na mecze w reprezentacji Anglii do lat 18. Ta w minioną środę pokonała 3:0 rówieśników z Holandii w ramach pierwszego meczu międzynarodowego miniturnieju w Limoges, we Francji, w którym udział biorą cztery drużyny. Młody Anglik wpisał się na listę strzelców już w 3 minucie spotkania. Ponadto cały mecz w kadrze „Trzech Lwów” do lat 18 rozegrała także dwójka innych zawodników Man Utd U-18 – obrońca Ethan Laird i pomocnik James Garner.

Także reprezentacje Holandii i Anglii do lat 19 mierzyły się w minioną środę w meczu twoarzyskim. W młodzieżowej kadrze „Synów Albionu” wystąpił jeden zawodnik Manchesteru United, Angel Gomes. 18-latek wpisał się na listę strzelców i także to spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Anglików 4:1.