Terry: Mourinho nie ma w Man Utd wielkich osobowości

Daily Mail Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Legenda Chelsea, występujący ostatnio w Aston Villi, John Terry, przyznał że Jose Mourinho nie ma obecnie w Manchesterze United odpowiednio wielkich osobowości, które pozwoliły mu osiągać taki sukces, jak w poprzednich prowadzonych przez Portugalczyka klubach.

Przy okazji pozostający obecnie bez klubu 37-letni środkowy obrońca wspomniał, że Mourinho lubi „testować” swoich najlepszych zawodników, aby wydobyć z nich jak najwięcej, o czym przekonał się kiedyś na własnej skórze.

– W każdym klubie Mourinho miał pod swoimi skrzydłami wielkie piłkarskie charaktery i nie jestem pewny czy obecnie ma takich zawodników w Manchesterze United. W Chelsea miał – mówił Terry w wywiadzie dla Daily Mail.

– Pamiętam jak po naszym zwycięskim sezonie w lidze [latem 2005 roku – wyj. red.] zawstydził mnie podczas okresu przygotowawczego do kolejnych rozgrywek. Przerwał jedną z sesji treningowych, wszedł na boisko, rzucił swój notes i powiedział do mnie: „Jeżeli dalej będziesz tak oddawał piłkę, to kupię kogoś za ciebie za 50 milionów funtów”.

– Myślałem wtedy: „Zagrałem dla ciebie w każdym meczu poprzedniego sezonu, a teraz próbujesz mnie przy wszystkich poniżyć!” Nie rozumiałem dlaczego to zrobił, ale instynktownie stwierdziłem, że zacznę biegać dalej i dawać z siebie wszystko. Robiłem wślizgi, odbierałem piłkę.

– Nawiązaliśmy potem kontakt wzrokowy, a on się uśmiechnął. Widział dokładnie, co robi. Wydobywał z nas wszystko, co najlepsze. Widziałem jak robił to samo z Frankiem Lampardem, Didierem Drogbą, Ashleyem Cole’em czy też Michaelem Ballackiem. To były wielkie osobowości w naszej szatni.

– Czy ma takie same osobowości w United? Musisz wstawać i zjawiać się na treningu każdego dnia, pokazując mu, że chcesz wygrać za wszelką cenę. Jeżeli to robisz, to możesz być pewny, że jest w 100 procentach po twojej stronie.

– Myślę, że osiągnie w końcu sukces w United, ale potrzeba do tego cierpliwości. Według mnie walka o pierwszą trójkę w tym sezonie Premier League rozegra się pomiędzy Manchesterem City, Liverpoolem i Chelsea. Oznacza to, że United i Spurs powalczą o czwartą pozycję – dodał.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze