Jon Super / AP Photo

Legenda Manchesteru United, Eric Cantona, postanowił przedstawić swoje zdanie na temat obecnej sytuacji w Manchesterze United. Francuz uważa, że “Czerwone Diabły” to wciąż wyśmienity zespół, który w końcu zacznie wygrywać trofea. Dostrzega on jednak problem w Jose Mourinho, którego osobowość nie pasuje do ekipy z Old Trafford.

– Granie dla Manchesteru United jest wspaniałe, ale nie dzisiaj. Chociaż jest zbyt wcześnie, aby móc coś powiedzieć. Manchester United jest świetnym klubem i zawsze taki będzie. Wkrótce zaczną wygrywać, wiem to.

– Sposób w jaki grają, nie jest zbyt dobry. To, jak uczy ich grać menedżer, jest złe przede wszystkim dla fanów – zero radości i kreatywności. Lubię Mourinho. Ma dobrą osobowość, ale nie dla United – powinni zatrudnić Guardiolę. To on powinien tam być, ale dokonuje cudów w innym klubie. Klubu, którego nie mogę nazwać. Nie mogę użyć tej nazwy. To dla mnie zbyt bolesne, aby wypowiedzieć te słowa.

– Oczywiście żartuję z Manchesteru City. Grają wspaniałą piłkę, dlatego uważam, że Guardiola powinien być w United. On jest duchowym dzieckiem Johana Cruyffa – grał pod jego skrzydłami w Barcelonie i wszystkiego nauczył się od niego. To jedyny człowiek, który powinien pracować w United.

Cantona został jednak zapytany o to, czy Pep Guardiola to faktycznie jedyna osoba na świecie, jaką widziałby na stanowisku menedżera klubu z Old Trafford. Znany ze swojego wybujałego ego odpowiedział w taki sposób:

– Oczywiście poza mną. Chciałbym być trenerem. Jeżeli zadzwoniliby do mnie, poszedłbym tam i cieszyłbym się tym. Wiedzą, gdzie jestem. Gdyby do tego doszło, raz jeszcze gralibyśmy kreatywny futbol.

– To byłoby wspaniale dla fanów, grać tak, jak miało to miejsce pod wodzą Alexa Fergusona. On uczył piłkarzy kreatywności, traktował ich jak indywidualności. Czuliśmy się z nim wyjątkowo, wszyscy byliśmy zakochani. Zawsze nas chwalił, to dobry człowiek i lider – zakończył.

 

 

Dyskusja