Charlotte Wilson/Getty Images

Marcus Rashford zaliczył bardzo udany mecz przeciwko reprezentacji Hiszpanii w ramach Ligi Narodów UEFA. Anglicy przegrali to spotkanie na Wembley 1:2, ale napastnik Manchesteru United zdołał wpisać się na listę strzelców. Zrobił to po podaniu innego “Czerwonego Diabła” – Luke’a Shawa. Rashford w pomeczowym wywiadzie skomentował występ drużyny Garetha Southgate’a.

O wrażeniach po meczu:

– Uważam, że doświadczenie zdobyte poprzez grę z topowymi drużynami na świecie jest czymś, co sprawi, że zrobimy kolejny krok do przodu. Ten mecz doskonale obrazuje, w jakim miejscu się znajdujemy – nie jesteśmy jeszcze wystarczająco gotowi. Musimy nad tym popracować przed zbliżającymi się eliminacjami do Mistrzostw Europy 2020.

O strzelonym golu:

– Trudno było założyć na nich [na Hiszpanię – przyp. red] pressing w trakcie meczu, więc spróbowaliśmy odzyskać piłkę na naszej połowie. Udało się to zrobić w miarę wysoko, a Shaw popędził z nią do przodu, zagrał dobrze wzdłuż pola karnego i wykończenie było tylko formalnością.

– Takie momenty jak ten, w starciu z takimi rywalami, mogą przyjść w każdej chwili. Czasami bywa to frustrujące, gdy pracujesz ciężko, starasz się naciskać na rywala podczas spotkania, ale nie uzyskujesz oczekiwanego efektu. W tej sytuacji udało nam się jednak odzyskać piłkę i zdobyć bramkę – zakończył.

Dyskusja