Reprezentacje: Francja pokonuje Holandię w Lidze Narodów, cały mecz Pogby

własne Sebastian Słabosz

Reprezentacja Francji po czwartkowym bezbramkowym remisie z Niemcami, w swoim drugim występie w rozgrywkach Ligi Narodów UEFA pokonała na własnym terenie Holandię 2:1. Pełne spotkanie w barwach „Trójkolorowych” rozegrał pomocnik Manchesteru United, Paul Pogba.

Pierwsza połowa meczu przebiegła pod całkowite dyktando aktualnych mistrzów świata, co znalazło swoje odzwierciedlenie w 14 minucie, kiedy to na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Kylian Mbappe. Francuzi przeważali przez całe pierwsze 45 minut, ale nie potrafili skutecznie wykorzystać kolejnych sytuacji bramkowych.

Po zmianie stron „Trójkolorowi” cofnęli się nieco głębiej, przez co Holendrzy przejęli na jakiś czas inicjatywę i doprowadzili do wyrównania w 67 minucie po strzale Ryana Babela. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Didiera Deschampsa, a konkretnie do Oliviera Girouda, który w 75 minucie ładnym strzałem z woleja pokonał Jaspera Cillessena i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 2:1. W kadrze meczowej Holendrów zabrakło miejsca dla wypożyczonego z klubu Old Trafford do Fulham, Timothy’ego Fosu-Mensaha.

W niedzielne popołudnie grał też Eric Bailly. Iworyjczyk rozegrał pełne spotkanie w swojej kadrze narodowej w meczu wyjazdowym przeciwko Rwandzie, w ramach eliminacji do finałów Pucharu Narodów Afryki, które odbędą się latem 2019 roku w Kamerunie. Bailly wraz z kolegami wygrali ten mecz 2:1 i po dwóch spotkaniach mają 3 punkty na koncie w swojej grupie eliminacyjnej (wcześniej, w czerwcu br., piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej przegrali u siebie z Gwineą 2:3).

Świetnie w ostatnich dniach poradziła sobie trójka młodych „Diabłów” – Ethan Laird, Mason Greenwood i James Garner – którzy wraz z kolegami z kadry reprezentacji Anglii do lat 18 tryumfowali w rozgrywanym we Francji w dniach 5-9 września br. międzynarodowym turnieju towarzyskim Limoges Tournament. Po pokonaniu 3:0 na inaugurację tych rozgrywek rówieśników z Holandii (bramka Masona Greenwooda), w miniony piątek w takim samym wymiarze młoda kadra „Trzech Lwów” zwyciężyła nad Rosją (tym razem bez bramek „Czerwonych Diabłów”).

W niedzielne popołudnie, w ostatniej kolejce tego turnieju, kadra Anglii U-18 pokonała 2:1 gospodarzy turnieju, ekipę Francji. Tym samym młoda kadra „Trzech Lwów” z kompletem zwycięstw nie dała szans swoim rówieśnikom. Warto dodać, że prowadzenie w tym spotkaniu dał Anglikom po strzale z rzutu wolnego młody obrońca Manchesteru United, Ethan Laird.