„Czerwone Diablice” demolują Aston Villę 12:0 na inaugurację rozgrywek ligowych

manutd.com Sebastian Słabosz

Trzeba przyznać, że podopieczne Casey Stoney, po reaktywacji sekcji kobiecej Manchesteru United, w niesamowicie imponującym stylu rozpoczęły swoje rozgrywki ligowe w FA Women’s Championship, pokonując na wyjeździe piłkarki Aston Villi aż 12:0

Strzelanie „Czerwone Diablice” rozpoczęły już w 10 minucie spotkania za sprawą Lauren James, która już 13 minut później podwyższyła na 2:0. Od tamtej pory rozpoczął się już show jednej zawodniczki, a konkretnie napastniczki, Jess Sigsworth, która aż pięciokrotnie pokonywała bramkarkę rywali.

Dwie bramki dołożyła jeszcze Kirsty Hanson, a po jednej zdobyły Katie Zelem, Mollie Green i Ella Toone, która zakończyła strzelanie w tym spotkaniu w 68 minucie. Kibice w liczbie 1 165, którzy zgromadzili się na obiekcie Trevor Brown Memorial Ground, oglądali więc prawdziwy pogrom swoich zawodniczek.

Tym samym podopieczne Casey Stoney dały jasny sygnał pozostałym drużynom z drugiej dywizji angielskiej, o co będą chciały walczyć w tym sezonie – awans do angielskiej kobiecej ekstraklasy piłkarskiej.

Kolejne ligowe spotkanie „Czerwone Diablice” rozegrają na własnym boisku 20 września br. przeciwko zawodniczkom Sheffield United, które przegrały swój pierwszy mecz sezonu 0:2 z piłkarkami Durham.

Aston Villa Kobiety – Manchester United Kobiety 0:12 (James 10’ i 23′, Sigsworth 25’, 33’, 35’, 49’ i 62’, Zelem 28’, Hanson 55’ i 59’, Green 66’, Toone 68’)

Skład piłkarek Manchesteru United: Chamberlain – Harris, A. Turner (kapitan), M. Turner, Smith – Galton, Devlin (Green 45’), James (Palmer 64’), Hanson – Zelem (Toone 54’), Sigsworth
Niewykorzystane zmiany: Bentley, Palmer, Hartley, Roberts, Arnot