Reprezentacje: Serbia remisuje z Rumunią, thriller w Szwecji

własne Sebastian Słabosz

W środę swoje mecze w Lidze Narodów UEFA rozgrywali Victor Lindelof i Nemanja Matić. Serbowie na własnym terenie zremisowali z Rumunią 2:2, zaś Szwedzi przegrali z Turcją 2:3, pomimo tego, że prowadzili już 2:0, a do 88 minuty utrzymywał się wynik 2:1.

Obrońca „Czerwonych Diabłów”, Victor Lindelof, wraz z reprezentacją Szwecji dopiero w poniedziałek rozpoczęli swoje zmagania w Lidze Narodów UEFA. Z tej okazji do Sztokholmu przyleciała drużyna Turcji. Po 49 minutach gospodarze prowadzili już 2:0, ale dwie minuty później goście złapali kontakt.

Przez kolejne minuty nic się nie zmieniało w spotkaniu Szwecji z Turcją, aż w 88 minucie po szybkiej wymianie piłek goście przełamali solidną do tego czasu obronę gospodarzy i wyrównującą bramkę strzelił rezerwowy Akbaba.

Kiedy wydawało się, że Szwedzi rzutem na taśmę po prostu stracą możliwość zgarnięcia kompletu punktów, ponownie dał znać o sobie Akbaba, który w 92 minucie kompletnie niepilnowany w polu karnym gospodarzy oddał strzał głową i pokonał kompletnie zdezorientowanego bramkarza „Trzech Koron”. Tym samym ekipa ze Sztokholmu nie zgarnęła nawet punktu za ten mecz. Victor Lindelof rozegrał całe spotkanie.

Z kolei Nemanja Matić tym razem mecz Serbów rozpoczął na ławce rezerwowych. Pomocnik Manchesteru United na boisku pojawił się w 71 minucie, już przy stanie 2:2 i nie wpłynął na losy spotkania. Reprezentacja Serbii po zwycięstwie z Litwą i remisie z Rumunią ma na koncie 4 punkty, a więc tyle samo, co jej grupowi rywale z Czarnogóry, którzy mają nieco lepszy bilans bramkowi i przewodzą w stawce.

Swój udział w rozgrywkach Ligi Narodów UEFA zaingerowała w poniedziałek także kadra Szkocji, która pokonała w Glasgow reprezentację Albanii 2:0. Kwadrans (licząc doliczony czas gry) w tym spotkaniu zaliczył wychowanek Manchesteru United, Scott McTominay. 21-latek pojawił się na boisku w 79 minucie już przy stanie 2:0 dla swojej drużyny.

W poniedziałek w meczach towarzyskich młodzieżowych reprezentacji narodowych wzięła udział dwójka młodych „Czerwonych Diabłów”. Kadra Anglii do lat 19 pokonała 2:1 rówieśników z Belgii. Z ławki rezerwowych na boisko wszedł Angel Gomes.

Z kolei kadra reprezentacji Anglii do lat 20 przegrała na wyjeździe z rówieśnikami z Holandii 1:3. Jedną z bramek dla ekipy „Oranje” strzelił 18-letni Tahith Chong.