„Evening Standard”: Andrea Berta głównym kandydatem na dyrektora sportowego MU

Evening Standard Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Dyrektor sportowy Atletico Madryt, Andrea Berta, zdaniem „Evening Standard” wyrósł obecnie na głównego faworyta do objęcia podobnej funkcji w Manchesterze United.

Już od dłuższego czasu mówi się o planowanych zmianach w strukturach władz klubu z Old Trafford. Zatrudnienie dyrektora sportowego miałoby pomóc w lepszej komunikacji między menedżerem „Czerwonych Diabłów” a zarządem wicemistrzów Anglii, a także znacząco usprawnić dokonywania transferów do Manchesteru United. Pracujący obecnie w Atletico Madryt Włoch ma być jednym z faworytów u Eda Woodwarda do objęcia tego stanowiska.

Berta rozpoczął pracę w ekipie aktualnego wicemistrza Hiszpanii w 2013 roku, kiedy to przeniósł się do Madrytu z Genoi. Podczas  jego dotychczasowej pracy w tym klubie, do Atletico trafili m.in. Jan Oblak czy też Antoine Griezmann. Włoch sprowadził też z powrotem do Madrytu Diego Costę, a ostatnio wynegocjował przedłużenie umów ze wspomnianym już Griezmannem oraz Diego Godinem.

Berta był już łączony z pracą na Old Trafford latem 2016 roku, kiedy to media sugerowały, że może dołączyć do Manchesteru United razem z Jose Mourinho, ale ostatecznie tylko Portugalczyk trafił do „Czerwonych Diabłów”, a w angielskim klubie do dziś nie ma dyrektora sportowego.

Pozostałe dwie kandydatury na nowe stanowisko w Manchesterze United to obecny dyrektor sportowy Juventusu, Fabio Paratici, oraz były szef rekrutacji w takich klubach, jak Southampton i Tottenham, pracujący teraz w RB Lipsk, Paul Mitchell, który znany jest m.in. z odkrycia talentu Dele Alliego.

Włodarze “Czerwonych Diabłów” ponoć chcieliby powołać nowe stanowisko i zatrudnić dyrektora sportowego w klubie do końca obecnego roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze