Fred: numer 17 nie ma dla mnie wyjątkowego znaczenia

MEN Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Środkowy pomocnik Manchesteru United, Fred, wyjaśnił mediom, dlaczego zdecydował się na wybranie numeru 17. Brazylijczyk jest jednym z nowych nabytków “Czerwonych Diabłów”, które tego lata zasiliły skład Jose Mourinho. Były piłkarz Szachtara Donieck przejął numer po Daleyu Blindzie, który odszedł do Ajaxu Amsterdam.

– Zawsze lubiłem numer 17. Myślę, że wybrałem go również ze względu na to, iż w dzieciństwie w Brazylii zawsze zakładałem na siebie koszulkę z “siódemką” lub właśnie “siedemnastką”. Zakodowało się to w mojej pamięci, ale “siedemnastka” nie ma dla mnie specjalnego znaczenia. To tylko jeden numer z wielu, które lubię. Jestem przekonany, że będę dobrze spisywał się w tej koszulce.

Fred został zapytany również o innych Brazylijczyków, którzy występowali w drużynie z Old Trafford, m.in. o Rafaela, Fabio i Andersona. Zdaniem środkowego pomocnika, charakter piłkarzy z Brazylii wnosi wiele pozytywnego do futbolu.

– Nie znam Rafaela i Fabio, ale Anderson to naprawdę żywy, wdzięczny gość.

– Tacy właśnie są Brazylijczycy – zawsze się śmiejemy, uśmiechamy – moim celem jest przyniesienie dobrego ducha do zespołu i na boisko. Chcę grać z uśmiechem na twarzy.

– To pomaga mi w lepszym dostosowaniu się i uprawianiu piłki nożnej – zakończył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze