Getty Images

Były obrońca Manchesteru United a obecnie ekspert stacji Sky Sports, Gary Neville, przyznał że opinie niektórych ludzi mówiące o tym, że czas sukcesów Jose Mourinho już się skończył i Portugalczyk swoimi niezmiennymi od lat metodami nie osiągnie nic więcej w piłce nożnej, są nonsensem.

43-letni Anglik porównywał obecną sytuację 55-letniego szkoleniowca, który już trzeci sezon walczy o zwycięstwo w Premier League z Manchesterem United, do lat 2003-2006, kiedy to sir Alex Ferguson też miał przestój w zdobywaniu tytułów ligowych i wielu ekspertów uważało, że to koniec ery wielkiego Szkota.

– Mourinho przeżywa teraz trudny okres w swojej karierze, ale żeby mówić o tym, że jest skończony? Naprawdę uważam to za nonsens. Nawet przy sir Aleksie Fergusonie, kiedy nie wygraliśmy ligi między 2003 a 2006 rokiem, ludzie zaczęli mówić, że stracił już to „coś”, że to koniec jego ery, że się skończył – wspominał Gary Neville w wywiadzie dla The Times.

– Uważam, że Jose Mourinho to genialny menedżer i wiem na przestrzeni 25 lat swojej kariery zawodowej, że jeżeli młodzi menedżerowi nie osiągają sukcesów, to ludzie zaczynają zadawać pytania.

– Podobał mi się występ Manchesteru United w meczu przeciwko Tottenhamowi, zwłaszcza pierwsze 40 minut. Oglądałem też ich spotkanie z Burnley i uważam, że zagrali dobrze. Wydaje się, że wychodzą na prostą – dodał.

Były reprezentant Anglii przyznaje jednak, że biorąc pod uwagę początek sezonu w wykonaniu Manchesteru United, a także pozostałych drużyn z TOP6, trudno będzie „Czerwonym Diabłom” sięgnąć po mistrzostwo także w obecnych rozgrywkach. 43-latek stawia, że jego były klub zajmie trzecią bądź czwartą lokatę na koniec kampanii ligowej 2018/2019.

– Wciąż mam nadzieję, że w jakiś sposób, poprzez swoją mentalność, Manchester United postawi wyzwanie pozostałym klubom z czołówki i naprawdę będzie im przeszkadzał w walce o mistrzostwo – mówił dalej Neville.

– Jeżeli będą się liczyć w tym wyścigu do stycznia, a w zimowym oknie transferowym zakupią jednego bądź dwóch obrońców, to będą mieli szansę na mistrzostwo. Wątpię jednak, aby do tego doszło. Uważam, że United zajmie trzecie bądź czwarte miejsce – dodał.

Dyskusja