Sky Sports

Były kapitan Manchesteru United a obecnie ekspert stacji Sky Sports, Gary Neville, uważa że Marcus Rashford powinien jak najszybciej ustabilizować w klubie z Old Trafford swoją pozycję na boisku.

43-latek przy okazji pochwalił wychowanka „Czerwonych Diabłów” za występy w drużynie narodowej Anglii podczas jej wrześniowych meczów z Hiszpanią i Szwajcarią, w których to strzelił dwie bramki.

– Rashford to wciąż młody piłkarz, więc to żaden koniec świata, kiedy raz jest w pierwszym składzie drużyny, a innym razem nie, a do tego jest wystawiany zamiennie na różnych pozycjach – mówił Gary Neville.

– To, co teraz musi bardzo szybko zrobić, to w ciągu następnych 12-18 miesięcy ustabilizować swoją formę na jednej pozycji i zagrać na niej około 100 spotkań tak szybko, jak to tylko możliwe.

– Póki co raz gra na lewym skrzydle, innym razem na prawym, jeszcze kiedy indziej jako środkowy napastnik bądź wchodzi na boisko dopiero z ławki rezerwowych. To z pewnością nie jest dla niego łatwe.

– Rashford zbiera świetne doświadczenie i nie ma też wątpliwości co do tego, że ma za sobą wspaniały start swojej profesjonalnej kariery, jednak z pewnością nie chce popaść w kategorię piłkarza, który dalej będzie to kontynuował [nieregularną grę na nieustabilizowanej pozycji – wyj. red.].

– Jest lepszy niż to. Ma naprawdę wielki talent. Uważam, że to dobrze, że trener [Gareth Southgate – wyj. red.] postanowił, że będzie jednym z dwóch piłkarzy, którzy znów zagrają w pierwszym składzie po sobotnim meczu z Hiszpanią. On potrzebuje gry i stabilizacji. To wielki talent.

– Teraz zabierze ze sobą do klubu tę pewność siebie, którą zdobył po tych dwóch meczach w reprezentacji. Czasami piłkarz wyjeżdża na mecze kadry narodowej w dobrej formie, ale wraca z brakiem pewności siebie. Jednak w tym wypadku, Rashford będzie jednym z zawodników, który wróci do klubu z lepszym samopoczuciem niż wtedy, gdy z niego wyjeżdżał – dodał 43-letni Anglik.

Dyskusja