juanmata8.com

Pomocnik Manchesteru United, Juan Mata, został laureatem nagrody Queen Sofia Award dziedzinie sportu (National Sports Awards). Wyróżnienia te przyznawane są w Hiszpanii raz do roku osobom lub podmiotom, które wykazały się znaczącym gestem szlachetności bądź działaniami fair play w ciągu minionego roku.

Reprezentant Hiszpanii został wyróżniony za zaangażowanie w tworzenie i rozwój międzynarodowego ruchu pod nazwą „Common Goal”, w skład którego wchodzi obecnie ponad 60 członków (piłkarze z różnych szczebli ligowych, trenerzy, różnego rodzaju liderzy etc.). Wspólnym celem tej charytatywnej akcji jest wykorzystywanie piłki nożnej jako narzędzia do tworzenia zmian społecznych w różnych państwach na całym świecie. 30-latek z dumą przyjął tę nagrodę.

– Jestem naprawdę wdzięczny za wyróżnienie w kategorii National Sports Award 2017, która jest wyrazem docenienia pasji i wysiłku wszystkich ludzi, którzy stoją za inicjatywą „Common Goal”. To nagroda dla wszystkich członków tego ruchu, a także dla osób, które dopiero do nas dołączą oraz każdego, kto identyfikuje się z ideą tworzenia bardziej zrównoważonego świata poprzez działania w sporcie, w tym wypadku poprzez piłkę nożną – mówił Mata.

Oprócz Juana Maty laureatami National Sports Award 2017 w Hiszpanii zostali także m.in. Rafa Nadal, Sandra Sanchez, Jon Rahm, Maria Vicente, Keylor Navas i Juan de Dios Roman.

 

Dyskusja