Alexander Hassenstein / Getty Images Europe

Jak podaje hiszpańska “Marca” w ostatnim tygodniu okna transferowego Premier League Manchester United chciał pozyskać obrońcę Atletico Madryt i reprezentacji Francji, Lucasa Hernandeza.

22-latek może grać zarówno na lewej stronie obrony, jak i w środku defensywy, co niewątpliwie stanowi jego atut. Kariera zawodnika znacząco nabrała tempa w ostatnim półroczu. Najpierw w marcu br. został po raz pierwszy powołany przez Didiera Deschampsa do dorosłej reprezentacji Francji, a następnie został jej podstawowym zawodnikiem, zdobył z „Trójkolorowymi” Mistrzostwo Świata w Rosji i od tamtej pory wystąpił już w 14 meczach kadry narodowej.

Zdaniem hiszpańskiej „Marki” Manchester United kusił 22-latka w ostatnich dniach okna transferowego w Premier League. Włodarze „Czerwonych Diabłów” ponoć byli gotowi zapłacić za Francuza 80 milionów euro, a więc kwotę odstępnego zawartą w kontrakcie piłkarza z Atletico Madryt. Sam zawodnik miał otrzymać ofertę podwojenia swoich obecnych zarobków.

Przedstawicielom wicemistrzów Anglii do finalizacji transakcji miało brakować tylko jednego – zgody samego zawodnika. Hernandez jednak nie przystał na propozycję „Czerwonych Diabłów” i miał przyznać, że jest bardzo szczęśliwi reprezentując barwy Atletico Madryt. Mimo niepowodzenia, Manchester United ma wciąż być zainteresowany sprowadzeniem Francuza w przyszłości.

Dyskusja