ManUtd.com

Piłkarze i piłkarki Manchesteru United oficjalnie zaprezentowali wyjazdową koszulkę na sezon 2018/19. To właśnie od czwartku strój ten jest dostępny w otwartej sprzedaży. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z wyjazdowym trykotem na już trwający sezon.

O wyglądzie koszulki poinformowano kilkanaście dni wcześniej, jednak prezentacja była bardzo skromna. Po wysokiej przegranej 0:3 z Tottenhamem na Old Trafford, zdecydowano się pokazać tylko jedno zdjęcie koszulki.

Wydawało się więc, że koszulka zaliczy nieudany debiut, jednak nic bardziej mylnego. Pierwsze mecze zespołu męskiego i żeńskiego w których użyto różowej koszulki, zakończyły się zwycięstwami. Podopieczni Jose Mourinho pokonali na wyjeździe Burnley 2:0, zaś “Czerwone Diablice” rozbiły Aston Villę aż 12:0.

W oficjalnym filmiku prezentującym nową koszulkę wystąpił nikt inny jak Paul Pogba, który ma już doświadczenie z gry w różu z Juventusu. Nic więc dziwnego, że to właśnie on, będąc najbardziej kojarzonym piłkarzem z tym kolorem w Manchesterze, stał się twarzą nowej koszulki.

Tak jak wielokrotnie informowaliśmy, koszulka swoim kolorem ma nawiązywać do historycznej sekcji piłkarskiej z gazety Manchester Evening News, która nazywała się “football pink” i była drukowana na blado-różowym papierze.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć, w której wzięli udział piłkarze i piłkarki Manchesteru United.

Dyskusja