Ian MacNicol / Getty Images Europe

Pomocnik Watfordu, Abdoulaye Doucoure, przy okazji nadchodzącego sobotniego meczu w Premier League pomiędzy „Szerszeniami” a Manchesterem United, wypowiedział się na temat Paula Pogby. Zdaniem Francuza jego rodak zawsze lubił się trochę popisywać, ale w ogólnym odbiorze zawodnik „Czerwonych Diabłów” to sympatyczny człowiek.

Obaj piłkarze są rówieśnikami i znają się jeszcze z czasów wspólnej gry dla młodzieżowych kadr reprezentacji Francji. Doucoure przyznaje, że już wtedy Pogba wyróżniał się na tle swoich kolegów.

– Grałem z nim już w czasach wspólnych występów w kadrze narodowej do lat 16. Nawet wtedy pod kątem fizycznym wyglądał podobnie jak teraz, ponieważ przewyższał każdego pod tym względem. Do tego miał dobrą technikę. Był też tą samą osobą, jaką widzimy teraz. Zawsze lubił się trochę popisywać, ale ogólnie to bardzo miły gość – mówił Doucoure.

– Zawsze miał też bardzo naturalny talent do gry, ale oczywiście teraz jest już wielką gwiazdką piłki nożnej. Cały czas jest taki sam. Lubi się śmiać, lubi rozmawiać. Ma też wielką osobowość. Zawsze też posiadał odpowiednią pewność siebie, ponieważ dobrze prezentował się na boisku. Jeżeli zaś chodzi o popisywanie się, to czasem nie ma w tym nic złego.

– Pogba dorastał we Włoszech, ale uważam, że bardzo dobrze rozwinął się także w Anglii. To bardzo ważny piłkarz dla Manchesteru United. Powinniśmy więc na niego uważać, ponieważ będzie stanowił dla nas bardzo duże zagrożenie – dodał 25-latek.

Watford ma na swoim koncie na razie komplet zwycięstw w obecnym sezonie, co oznacza, że znajduje się w czołówce tabeli Premier League i ma dwa razy więcej punktów niż podopieczni Jose Mourinho, którzy w tych rozgrywkach już dwukrotnie schodzili z boiska pokonani. Doucoure liczy na to, że w sobotę uda się jego drużynie sięgnąć po piątą wygraną.

– Jeżeli wpadną chociaż trochę w kłopoty w tym spotkaniu, to musimy wykorzystać tę szansę i wygrać to spotkanie. Znam Paula od dawna i zawsze świetnie jest grać przeciwko niemu, ale chcę być od niego lepszy na boisku. Chcę wygrać tę bitwę w pomocy i w konsekwencji wygrać też ten mecz – dodał dalej Doucoure.

Dyskusja