BBC

Były zawodnik Manchesteru United, Dion Dublin, włączył się do dyskusji na temat przyszłości klubowej Marcusa Rashforda. W ostatnim czasie pojawiło się wiele opinii, w których eksperci piłkarscy twierdzili, że 20-latek być może powinien opuścić Old Trafford, aby poszukać bardziej regularnej gry i tym samym w pełni rozwinąć swój potencjał.

Zdaniem 49-latka, który przez 2,5 roku swojego pobytu w kadrze „Czerwonych Diabłów”, sam był głównie rezerwowym w klubie, trudno jest odwrócić się i odejść z takiej drużyny jak Manchester United.

– Nie jest łatwo odwrócić się plecami do Manchesteru United. Byłem w tym klubie tylko przez 2,5 roku, ale nawet dla mnie, jako napastnika dopiero czwartego wyboru dla United, trudno było odwrócić się od tego klubu – mówił Dublin.

– Dla Rashforda, który jest znacznie bardziej naturalnie utalentowany niż ja byłem w jego wieku, ma większą szansę na przebicie się na stałe do pierwszej drużyny niż ja kiedykolwiek miałem. Dlatego też wszystko teraz zależy do Marcusa. Co chce zrobić? Co chce osiągnąć? Czy chce walczyć o swoje miejsce w klubie? Czy może chce odejść, aby częściej grać?

– Wszystko więc zależy teraz od niego. Jednak jeżeli chce grać regularnie w reprezentacji, to będziemy musieli częściej widywać go w grze w klubie – dodał.

20-letni wychowanek “Czerwonych Diabłów” pod nieobecność kontuzjowanego zawodnika Manchesteru City, Raheema Sterlinga, zagrał w pierwszym składzie w dwóch wrześniowych meczach reprezentacji Anglii i spisał się znakomicie, strzelając najpierw bramkę Hiszpanom w przegranym 1:2 meczu Ligi Narodów UEFA, a potem dając zwycięstwo 1:0 kadrze “Trzech Lwów” w meczu towarzyskim ze Szwajcarią.

Przy okazji Dublin odniósł się także do spekulacji dotyczących zastąpienia Jose Mourinho przez Zinedine’a Zidane’a w najbliższej przyszłości. Te nabrały jeszcze większego wydźwięku po tym, jak były szkoleniowiec Realu Madryt potwierdził, że niebawem wróci na ławkę trenerską.

– Jeżeli Zidane przyjdzie do Manchesteru United, to przyjdzie. Jeżeli nie ,to nie. Na ten moment tę pracę ma Jose Mourinho i to od niego zależy czy odwróci obecną sytuację w klubie oraz czy ponownie odnajdzie harmonię z piłkarzami. Niech da fanom tego klubu trochę radości – dodał.

Dyskusja