BBC

Najlepszy strzelec w historii Premier League i jednocześnie legenda Newcastle United, Alan Shearer, stanął w opozycji do słów Jamiego Carraghera, który stwierdził ostatnio, że Marcus Rashford powinien opuścić Manchester United, jeżeli chce się w pełni rozwinąć. Były napastnik „Srok” przyznał, że nigdy nie doradziłby komukolwiek odchodzenia z Old Trafford.

– Nigdy nie powiedziałbym komukolwiek, aby opuścił Man United. To jeden z największych, jeżeli nie największy klub na świecie. W takim przypadku bardzo trudno jest wypowiedzieć takie słowa. Jednak mogę się zgodzić z tym, że Rashford musi grać regularnie – mówił Shearer.

– Ma 20 lat i doszedł do takiego momentu, w którym spogląda się na pewne sprawy i mówi: „muszę regularnie grać w pierwszej drużynie swojego klubu”. Niemniej lubię tego chłopaka. Uważam, że ma niewiarygodny potencjał.

– Strzelił bardzo ładną bramkę w ubiegły weekend [w meczu przeciwko Hiszpanii w Lidze Narodów UEFA – przyp. red.], choć mógł zdobyć jeszcze dwa gole w tym meczu. Jednak nie winiłbym go za bardzo za to, z uwagi chociażby na ten brak regularnej gry.

– Jeżeli znajdzie się w podobnych sytuacjach przy regularnej grze, to myślę, że je wykorzysta. Ma ogromny potencjał, ogromne zdolności, jednak problem polega na tym, że nie gra tak regularnie, jak powinien. Z kolei kiedy już gra, nie występuje na pozycji środkowego napastnika. Prawdopodobnie jednak tak już pozostanie, dopóki w United będą Romelu Lukaku i Jose Mourinho – dodał.

Dyskusja