Ross Kinnaird / Getty Images Europe

Po zwycięstwie 2:1 Manchesteru United nad Watfordem w wywiadzie pomeczowym wypowiadał się także jeden z bohaterów „Czerwonych Diabłów” z tego spotkania, David de Gea. Hiszpański golkiper m.in. pochwalił Marouane’a Fellainiego oraz Romelu Lukaku, a także przyznał, że obecnie drużyna jest w lepszej formie – zarówno fizycznej, jak i mentalnej – niż jeszcze kilka tygodni temu.

O meczu

– Ważnym było zachowanie trzech punktów. Uważam, że to było dla nas trudne spotkanie. Dużo na nas naciskali i posyłali wiele piłek w nasze pole karne. To był dla nas ważny mecz. Spisaliśmy się dobrze i wygraliśmy, więc jesteśmy zadowoleni.

O instynktownej interwencji w końcówce spotkania

– W sytuacjach, kiedy przeciwnik uderza piłkę głową i znajduje się tak blisko bramki, trzeba reagować tak szybko, jak to tylko możliwe. Zaliczyłem udaną interwencję. Ważną zarówno dla drużyny, jak i dla mnie, więc jesteśmy wszyscy szczęśliwi.

O dobrym starcie sezonu w wykonaniu Watfordu

– Trudno było nam grać tutaj, zwłaszcza teraz, po przerwie na mecze reprezentacyjne, kiedy niektórzy z naszych zawodników wrócili do klubu zmęczeni. Trudno się gra na tym stadionie i przeciwko tej drużynie. Dlatego też to dla nas naprawdę ważne trzy punkty.

O wkładzie Marouane’a Fellainiego w grę i zwycięstwo drużyny

– Fellaini to naprawdę bardzo ważny piłkarz dla nas, zwłaszcza w tego typu spotkaniach. Spisał się naprawdę dobrze. Dobrze wykonał swoją pracę, pomagając przez cały czas drużynie. Bronił piłki pod naszą bramką, ale też walczył o nią pod bramką rywali. Ma za sobą świetny występ i tak jak mówiłem już wcześniej, wszyscy cieszymy się ze zwycięstwa.

O formie strzeleckiej Romelu Lukaku

– Lukaku to jeden z najlepszych napastników. Strzelał bramki dla drużyny narodowej, wrócił do klubu i znów strzelił ważnego dla nas gola. Znajduje się w dobrej formie strzeleckiej i potrzebujemy go takiego. Strzelającego bramki.

O trudzie przygotowań do gry w lidze po przerwie i wyjazdach na mecze reprezentacji

– Po przerwie na mecze reprezentacji zawsze trudno rozgrywa się najbliższe spotkanie. Nie mieliśmy zbyt wiele  czasu, aby przygotować się na ten pojedynek. Niektórzy zawodnicy byli trochę zmęczeni  wyjazdami i grą w dwóch meczach w reprezentacji. Nie było więc nam łatwo, ale wygraliśmy i mamy za sobą świetny mecz. Jesteśmy z tego powodu szczęśliwi.

O lepszej formie drużyny po porażkach z Brighton i Tottenhamem

– Uważam, że nasza drużyna gra teraz lepiej i kontroluje przebieg kolejnych spotkań. Pod koniec dzisiejszego meczu mieliśmy trochę problemów. Jednak uważam, że drużyna jest teraz silna. Wierzymy w siebie. Musimy teraz patrzeć przed siebie i podtrzymywać poziom naszej gry.

De Gea został uznany przez kibiców Manchesteru United najlepszym zawodnikiem spotkania przeciwko Watfordowi. Z kolei stacja „BT Sport” wyróżnienie to przyznała innemu zawodnikowi „Czerwonych Diabłów”, Marouane’owi Fellainiemu.

Dyskusja