Getty Images

Javi Gracia po przegranym spotkaniu z “Czerwonymi Diabłami” udzielił wywiadu na łamach “Sky Sports”. Hiszpan odniósł się w nim m.in. do pierwszej połowy oraz drugiej, które różniły się diametralnie w wykonaniu obu drużyn.

Drużyna “Szerszeni” prezentuje się w tym sezonie zaskakująco dobrze, wygrywając przed potyczką z Manchesterem United wszystkie cztery spotkania. Ekipa Jose Mourinho zepsuła jednak Watfordowi szansę na klubowy rekord pięciu zwycięstw z rzędu, pokonując ich 2:1. Bramki w tym meczu strzelali: Romelu Lukaku, Chris Smalling i Andre Gray. Oto, co do powiedzenia po meczu miał Hiszpan:

– Myślę, że w pierwszej połowie grali o niebo lepiej od nas. Mieli większe posiadanie piłki, więcej szans, byli po prostu lepsi.

– Rozmawialiśmy w przerwie spotkania i próbowaliśmy się poprawić. Uważam, że wykonaliśmy dobry krok, ruszając do przodu. Byliśmy zdolni wykreować większą liczbę okazji, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i ogólnie zagraliśmy lepiej.

– Czy zasłużyliśmy na remis? Nie wiem. Jeśli zdobylibyśmy bramkę w ostatnich minutach, może rezultat byłby remisowy, co sprawiłoby nam radość. Próbowaliśmy i w ten sposób powinniśmy grać w następnych spotkaniach.

– Najważniejszą dla mnie rzeczą jest to, że znowu spisaliśmy się z dobrej strony. Staraliśmy się wygrać, ale jeżeli mieliśmy przegrać, to tylko w taki sposób jak dziś, walcząc do końca, pokazując silną wolę i charakter. Nasi fani powinni być z nas dumni, a my musimy dalej się starać.

Javi Gracia jeszcze raz wyraził także swoją opinię na temat Manchesteru United. Podtrzymał swoje zdanie z przedmeczowych wypowiedzi o tym, że “Czerwone Diabły’ to bardzo dobry zespół.

– Mam takie samo zdanie jak przed meczem. Dla mnie to bardzo dobra drużyna, co mogliście dzisiaj zobaczyć. Posiadają wiele opcji, dobrze grają piłką, dobrze bronią i są świetnym zespołem – zakończył.

Dyskusja