Getty Images

Romelu Lukaku i Chris Smalling udzielili wspólnego, pomeczowego wywiadu dla “BT Sport”. Obaj panowie wpisali się w dzisiejszym spotkaniu na listę strzelców w pierwszej połowie, dając Manchesterowi United zwycięstwo 2:1.

Napastnik “Czerwonych Diabłów” przyznał, że to jakość ekipy Jose Mourinho zadecydowała w tym spotkaniu. Anglik podkreślił za to współpracę całej drużyny, będąc dumny z kolektywu jaki dzisiaj stworzyli jego koledzy.

Romelu Lukaku:
– Watfordowi należą się słowa uznania. Znajdują się tak wysoko, ponieważ grają konkretnym stylem futbolu, a my musieliśmy temu sprostać. Jakość naszej drużyny zrobiła różnicę w pierwszej części meczu. W drugiej połowie, uważam, że byliśmy zbyt niechlujni. Na koniec najważniejsze jest kolejne zwycięstwo i podtrzymanie tej passy.

– Dominowaliśmy w pierwszej połowie. Jessie, Alexis i ja stworzyliśmy kilka niezłych akcji. Później strzeliłem gola, następnie Chris, i walczyliśmy również o trzecią bramkę. Jednak tak jak powiedziałem wcześniej, byliśmy dosyć niezdarni w drugiej części. Musimy to poprawić.

– Strzeliłem gola ciałem – powiedział zapytany dziennikarza czy zrobił to głową, czy tułowiem.

– Myślę, że dawaliśmy z siebie wszystko w drugiej połowie. W przerwie, menedżer powiedział nam, że gramy dobrze, ale nie świetnie. Sprawił, że byliśmy pokorni. W drugiej połowie Watford wrócił do gry i zrobiło się ciężko. Osiągnęliśmy jednak korzystny rezultat i musimy osiągać je w dalszym ciągu, aby dogonić rywali, którzy są nad nami.

Chris Smalling:
– Kiedy rozgrywasz świetny mecz i prowadzisz 2:0, zawsze pojawia się zagrożenie w momencie, gdy rywale strzelają kontaktowego gola. Myślę jednak, że zasłużyliśmy na trzecią bramkę, a wtedy byłoby po meczu. Spotkanie zamieniło się jednak w pole bitwy i musieliśmy walczyć o komplet punktów.

– Zawsze liczę na to, że piłka trafi do mnie w polu karnym. Przyjąłem, uderzyłem lewą nogą i wyglądało to całkiem ładnie.

– Naszym celem jest teraz wygrać kolejne cztery, pięć meczów z rzędu. Menedżer zwrócił nam na to uwagę przed rozpoczęciem dzisiejszego spotkania, więc jest to nasze zadanie do wykonania – zakończył.

 

Dyskusja