manutd.com/Getty Images

Romelu Lukaku w wywiadzie dla oficjalnej strony Manchesteru United opowiedział o wyjątkowej więzi między piłkarzami, menedżerem oraz fanami na Old Trafford. Belgijski napastnik docenia kunszt trenerski Jose Mourinho i podziwia go za oddanie pracy oraz chęć poprawy gry “Czerwonych Diabłów”.

Reprezentant Belgii był pod wrażeniem reakcji fanów po porażce z Tottenhamem Hotspur. Przed meczem z Watford, staje on również murem za portugalskim szkoleniowcem. Snajper ekipy z Old Trafford nie zgadza się z krytyką swojego menedżera.

– Po meczu z Tottenhamem, pomimo porażki, naprawdę poczułem jedność pomiędzy fanami, piłkarzami i menedżerem. To był piękny widok.

– Wielu ludzi atakuje naszego menedżera i nie rozumiem dlaczego. On stara się zbudować z naszego klubu fortecę, a my to doceniamy. Menedżer jest zwycięzcą, jest kimś z prawdziwą osobowością. Pragnie nam pomagać, chce naszych wygranych. Po porażkach jest zły, co jest przecież normalne. Nie potrafię pojąć krytyki w jego kierunku, na którą zasługują inni szkoleniowcy. Mourinho nie należy do tej grupy.

– Uważam, że ludzie powinni bardziej go doceniać, tak jak my to robimy. Jako piłkarze, reagujemy na boisku. Pokazaliśmy to w meczu z Burnley i chcemy podążać tą ścieżką.

Watford zrobił wrażenie na wszystkich ekspertach, zaliczając bardzo udany start sezonu i  gromadząc na swoim koncie komplet punktów. Zdaniem Romelu Lukaku, najbliższy rywal postawi “Czerwonym Diabłom” trudne warunki. Belg przyznał, że cały zespół jest świadomy wagi najbliższego wyzwania oraz tego, czego oczekuje od nich Jose Mourinho – zdobycia trzech punktów.

– Nie jestem pod wrażeniem żadnego zespołu. Szanuję to, czego dokonał Watford na początku obecnej kampanii, spisują się bardzo dobrze. Nie możemy ich zlekceważyć, ponieważ po tym, co ujrzałem w przypadku Leicester City, które wygrało ligę, zakodowałem w głowie, iż każdy zespół walczy o końcowy triumf.

– Musimy upewnić się, że dorównamy rywalowi pod względem fizycznym, sposobem grania, ale również musimy zaznaczyć na boisku swoją jakość i pokazać dosadnie chęć zwycięstwa – zakończył.

Dyskusja