Podopieczni Ricky’ego Sbragii w miniony piątkowy wieczór zremisowali 1:1 na Old Trafford w 5. kolejce rozgrywek Premier League 2 z drugą drużyną Reading i dalej pozostają niepokonani w lidze. W meczu tym od pierwszych minut wystąpili rekonwalescenci z pierwszej drużyny – Marcos Rojo oraz Diogo Dalot.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla ekipy przyjezdnej, która już w 11 minucie gry objęła prowadzenie po strzale głową napastnika Reading, Bena House’a. 5 minut później mogło być już 0:2, ale po strzale z rzutu wolnego Darrena Sidoela, czeski golkiper „Czerwonych Diabłów”, Matej Kovar, popisał się świetną interwencją. Do przerwy goście schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie na problemy zdrowotne zaczął narzekać jeden z rekonwalescentów pierwszej drużyny Manchesteru United, Marcos Rojo. Argentyńczyk opuścił plac gry w 54 minucie. Po spotkaniu szkoleniowiec rezerw klubu z Old Trafford, Ricky Sbragia, zapewniał jednak, że raczej nic poważnego 28-latkowi się nie stało.

Na wyrównanie stanu meczu ekipa „Czerwonych Diabłów” do lat 23 musiała poczekać do 66 minuty. Wtedy to akcję spod własnego pola karnego rozpoczął Joshua Bohui, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, podał ją do Angela Gomesa, ten z kolei przerzucił futbolówkę bliżej prawego skrzydła i jednocześnie na wysokość pola karnego przeciwników do Zaka Dearnleya, który wypatrzył wbiegającego w pole karne Bohuiego i ten, który rozpoczął tę akcję, także ją zakończył celnym strzałem z 5 metra.

W spotkaniu tym ogólnie nie brakowało emocji i mogło ono się zakończyć zwycięstwem zarówno gości, jak i gospodarzy, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i doszło do podziału punktów. Pełne 90 minut rozegrał Diogo Dalot. Portugalczyk najprawdopodobniej od przyszłego tygodnia zostanie już włączony do kadry Jose Mourinho.

Po 5 kolejkach podopieczni Ricky’ego Sbragii zajmują 3. miejsce w tabeli rozgrywek Premier League 2. Na koncie mają 9 punktów po 2 zwycięstwach i 3 remisach. Do pierwszego Southamptonu tracą 2 oczka.

W kolejnym spotkaniu ligowym kadra Manchesteru United do lat 23 zmierzy się w niedzielę 23 września br. z drugą drużyną Middlesbrough, która obecnie zajmuje 10. pozycję w stawce z 4 punktami na koncie.

Man Utd U-23 – Reading U-23 1:1 (Bohui 66′ – Ben House 11′)

Skład Man Utd U-23: Kovar – Dalot, R. Williams, Rojo (Poole 54′), O’Connor – Gomes, Garner (Barlow 78′), Hamilton – Chong, Dearnley (Buffonge 79′), Bohui.
Niewykorzystane zmiany: Fojticek, Tanner.