Mourinho o sytuacji kontraktowej poszczególnych zawodników Man Utd

The Telegraph Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Luke Shaw, Ander Herrera, Juan Mata oraz Ashley Young, to zawodnicy, którzy właśnie wkroczyli w ostatni rok obowiązywania swoich umów z klubem z Old Trafford. Jose Mourinho przyznaje, że ma nadzieję, że cała czwórka pozostanie na Old Trafford.

Ponadto również w przyszłe lato wygasają umowy z Davidem de Geą oraz Anthony’m Martialem, ale w obu  tych przypadkach klub zapewnił sobie możliwość automatycznego przedłużenia ich o kolejne 12 miesięcy, z czego zapewne skorzysta.

– Mam nadzieję, że zostaną w klubie. Przeprowadziliśmy podobną rozmowę na temat Marouane’a Fellainiego w zeszłym sezonie i zawsze powtarzałem, że chciałem, aby został w klubie i wierzyłem w to, że tak będzie. Zamierzam więc mówić to samo w tym przypadku. Mam nadzieję, że ci zawodnicy zostaną z nami, ponieważ oczywiście jestem zadowolony z ich dyspozycji – mówił Mourinho.

David [de Gea] to David. Nie trzeba tutaj nic dodawać. Ewolucja Luke’a Shawa pozwoliła nam uwierzyć, że zmierza we właściwym kierunku i oczywiście chcę, aby z nami pozostał. Juan Mata i Ander Herrera, nawet jeżeli nie grają bądź po prostu nie grają zbyt często, nie rozpoczynają spotkań od pierwszych minut, to z punktu widzenia ich osobowości i charakterów, a także sposobu, w jaki reprezentują współczesną społeczność piłkarską, są niemal jak unikatowe elementy układanki, których nie chciałbym zgubić – dodał.

W ostatnim czasie brytyjskie media pisały też o tym, że bliski podpisania nowej, 5-letniej umowy, jest Anthony Martial, którego agent jeszcze w czerwcu br. otwarcie mówił, że Francuz chce odejść z Old Trafford. Rozmowy kontraktowe potwierdził przed meczem z Burnley sam Jose Mourinho. Jednak od tamtej pory temat znacząco ucichł i nie wiadomo, w którą stronę zmierzają negocjacje.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku Davida de Gei. Już przed rozpoczęciem minionych Mistrzostw Świata w Rosji w brytyjskich mediach pisano o tym, że Hiszpan jest bliski związania się z Manchesterem United nowym, długoterminowym kontraktem. Miesiąc temu potwierdziła to także stacja BBC. Jednak do tej pory nie miało to swojego potwierdzenia w oficjalnym komunikacie klubu z Old Trafford.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze